Doğanşehir'de Üreticilere Eğitim

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucaova beldesinde, bakliyat, sebze ve tütün üreticilerine yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

Doğanşehir'de Üreticilere Eğitim Malatya İlçe

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucaova beldesinde, bakliyat, sebze ve tütün üreticilerine yönelik eğitim toplantısı düzenlendi. İlçede verim düşüklüğü yaşanması nedeniyle uzmanların üreticileri bilgilendirdiği belirtildi.

Tarım İl Tarım Müdürlüğü Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürlüğü, Kurucaova Belediye Başkanlığı ve Kurucaova Tarım Danışmanı Veteriner Hekim Neslihan Uslu tarafından organize edilen toplantıya, Kurucaova Belediye Başkanı Mehmet Karakaş, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı İdris Aslan ve 58 üretici katıldı. Toplantının açılışında Kurucaova Belediye Başkanı Sayın Mehmet Karakaş, eğitimi düzenleyen teknik ekibe teşekkür ederek sermayesiz en güzel alışverişin bilgi alışverişi olduğunu belirtti. Toplantıda Ziraat Mühendisleri Mahmut Gültekin ve Mustafa Çelik ile Mimar Oktay Taner tarafından toprak yapısı, toprak analizinin önemi ve toprak numunesi alma yöntemleri, sertifikalı tohumluk kullanımının önemi, Organik Sebze Yetiştiriciliği ve Bağcılık konularında detaylı teknik bilgiler aktarıldı.

Malatya'nın ağırlıklı olarak kuru fasulye, nohut ve tütün üretim bölgelerinden olan Kurucaova beldesinde, sağlıksız tohumluk kullanımı nedeniyle verimin düşmesi, analiz yapılmadan bilinçsiz gübre kullanılması nedeniyle bölge topraklarının çoraklaşma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı dile getirilip, bu konuarda üretticilere ayrıntılı bilgi verildiği ifade edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 840
Bu Ay : 1463
Toplam : 1463

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom