Sütçü İmam Anılacak

Kurtuluş Savaşının sembol isimlerinden olan Sütçü İmam, HAKSEN tarafından 31 Ekim'de düzenlenecek programla anılacak.

Sütçü İmam Anılacak Türkiye-Dünya

Düşmana ilk kurşunu atarak Kurtuluş Savaşının sembol isimlerinden olan Sütçü İmam, HAKSEN tarafından 31 Ekim'de düzenlenecek programla anılacak. HAKSEN İl Temsilcisi Dr. Gökhan Gökşen, "Tarihe yön veren isimlerden olan Sütçü İmam'ın daha fazla tanınması gerektiğine inanıyoruz" dedi.

Gökşen, konuya ilişkin düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş'ta İstiklal Savaşının ilk zaferinin kazanıldığını belirtti. Bu zaferi başlatan ilk adımın da 31 Ekim 1919'da hamamdan çıkan Türk kadınlarına sarkıntılık eden Fransız üniforması giyen Ermenileri durduran Sütçü İmam tarafından atıldığını kaydeden Gökşen şunları söyledi:

"Adı üstünde kahraman bir kentin ruhuna şekil veren bu olay bu ülkenin hafızasında önemli bir yer almıştır. 31 Ekim'de 'cesaret mi, zillet mi?' sorusuna bir şehrin vereceği cevabın sınandığı bu dehşet sınavıyla tarihe yön veren Sütçü İmam'ın gelecek nesiller tarafından tanınması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle 31 Ekim'de HAKSEN olarak, bu olayın cereyan ettiği Uzunoluk Hamamı önünde toplanacak ardından Sütçü İmam'ın mezarını ziyaret edeceğiz.

Akşam ise Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde belgesel film gösterisi düzenleyeceğiz. Yine bu programda Prof. Dr. Aytaç Açıkalın'da konuşma yaparak o günleri bizlere tekrar hatırlatacak.

Programımız bir başka milli mücadele kahramanı olan Abdal Halil Ağa'nın torunlarının sergileyeceği davul gösterisiyle son bulacak."

Gökşen, Büro HAKSEN Şube Başkanı Akın Ozan ve Yerel HAKSEN Şube Başkanı İbrahim Altun'un da katıldığı toplantıda geçen yıl başlattıkları 12 Şubat'ın "İstiklal savaşı kahramanlarını anma günü" olarak Türkiye'nin her yerinde kutlanması için çalışma başlattıklarını hatırlattı.

Bu kampanya doğrultusunda 15 bin imza toplandığını kaydeden Gökşen, bu göstergenin de toplumun hislerine tercüman olunduğunun bir göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 748
Bu Ay : 6832
Toplam : 6832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom