5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 7-10 Nisan 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı çalışmalarının başladığı bildirildi.

5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Malatya Haber

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Türkiye'nin olmazsa olmazı olan tarım sektörünün 7-10 Nisan 2011'de Malatya'da buluşacağını ifade ederek, fuarın asıl amacının çiftçiyi teknoloji ile buluşturmak olduğunu söyledi. Nalçacı, "Malatya'da dünyaca ünlü kayısımız yetişiyor. Bu bizim artımız. Sadece kayısı ile sınırlanmamak gerekir. Bunun için, buğday, arpa, hayvancılık ve pancar üretiminde tekrar lider bir kent olmamız lazım. Bu nedenle Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. olarak Tarım Fuarı'na ayrı bir önem veriyoruz. Fuar etkinliklerinde, başta paneller düzenleyerek, tarımın önemini çiftçiye aşılamamız lazım. Toprağı suyu olan insanlarımızı asgari ücretle bir yer çalıştırmak yerine kendi toprağını işletmemiz lazım. Bu bilinci onlara aşılayarak tekrar tarımda dev bir kent olmamız gerekiyor. Bir karış toprağı bile işlettirebilirsek bu bizim için bir başarıdır. Tarım demek hayati ürünlerin üretilmesi demek, hayvancılık demek bir ülkenin zenginleşmesi demek, gıda ve teknoloji demek bir ülkenin kendi kendine yetmesi demek. Biz saydığımız bu alanların tamamını bir araya getirerek Tarım Fuarı'nda buluşturacağız. Söylediklerimiz sözde kalmayacak. Geleceğin çiftçilerinin bilinçlenmesi için Belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, tam destek verdiğini söyleyerek her türlü imkanların değerlendirilmesini istedi. 2011 Nisan ayının ikinci haftasında yapacağımız fuarımıza tüm halkımızı şimdiden davet ediyoruz" dedi.

Mişmiş Park Fuar alanında yapılacak olan 5. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı için stant satışlarının başladığını söyleyen Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, tarım sektöründe üretim yapan iş adamlarına seslenerek, tarım üretiminde son teknoloji makinelerini halka tanıtılması gerektiğini belirtti. Nalçacı, "Bize düşen, teknoloji ile çiftçiyi buluşturmak. Bundan sonraki iş ise tarım üzerine esnaflık yapanlara düşüyor. Fuarda stant alarak, hem kendilerini tanıtsınlar hem de çiftçiyi teknoloji ile buluştursunlar" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 422
Bu Ay : 3866
Toplam : 3866

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom