Malatya Barosuna Milletvekili Öz'den Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Her yaşama tarzının rahatlıkla yaşanabileceği bir ortam hazırlıyoruz" dedi.

Malatya Barosuna Milletvekili Öz'den Ziyaret Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, beraberindeki partililerle birlikte Malatya Barosu'nun yeni başkanı Eyüp Kutlubay'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Yeni yönetime başarılar dileyen Öz, yapılan değişiklikle artık barolarında Anayasa Mahkemesi'ne üye gönderebildiğini söyledi. Yeni yönetimin diğer düşüncedeki herkesle birlikte çalışmasını öneren Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda (HSYK) yapılan değişiklikle artık sadece Yargıtay ve Danıştay üyelerinin değil, 10 üyenin Türkiye genelindeki tüm hakim ve savcıların oylarıyla seçildiğini ve bununda demokratik bir gelişme olduğunu kaydetti. Yapılan tüm çalışmaların demokrasinin güçlenmesine yönelik olduğunu belirten Öz, yargının siyasallaştırıldığı iddialarına da cevap vererek, "Yargı siyasallaşmıyor, yandaşlaşmıyor. Kimse endişe etmesin. Ötekileşme yoktur. Bizim gizli bir gündemimiz yoktur. Herkesin Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde yaşama tarzının rahatlıkla yaşayacağı bir ortam hazırlıyoruz" dedi.

Öz, Malatya'da Açık Cezaevi kurulması ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ve 4 ayrı yerin incelenerek Adalet Bakanlığı'na bildirildiğini anlatarak, açık cezaevi projesini 2011 yılı yatırım programına koymaya çalıştıklarını söyledi. Öz, Bölge Adliye Mahkemeleri'nden birisinin Malatya'da oluşturulması içinde başlattıkları çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Malatya Baro Başkanı Eyüp Kutlubay ise yapacakları çalışmalar için Milletvekili Öz'den destek beklediklerini söyleyerek, özellikle Adliye binası yanındaki Telal Pazarı'nın kaldırılması için destek verilmesini istedi. Kutlubay, Malatya'ya yeni bir adliye binasına da ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 963
Bu Ay : 4761
Toplam : 4761

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom