Ömer Faruk Öz Halk Gününe Katıldı

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, AK Parti olarak ülkede yaşayan herkesin dertleriyle ilgilendiklerini söyledi.

Ömer Faruk Öz Halk Gününe Katıldı Malatya Haber

AK Parti Malatya il Başkanlığın da düzenlenen Halk Gününe nöbetçi milletvekili olarak Ömer Faruk Öz katıldı. AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, Merkez İlçe Başkanı Celal Ekici ve partili yöneticilerinde katıldığı Halk Günü'nde konuşan Öz, "Bu AK Parti olarak bu ülkede yaşayan herkesin dertleriyle ilgileniyoruz. Bu ülkede her ferdin mutlu olmasını istiyoruz" dedi.

Başörtüsü tartışmaları ile ilgili olarak da konuşan Öz, 2008 yılında 411 milletvekili desteği ile çıkartılan ve başörtülü öğrencilerin üniversiteye gitmesine olanak sağlayan yasanın CHP'nin başvurusu ile Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildiğini hatırlatarak, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun referandum gezilerinde başörtüsü sorununu çözme konusunda beyanlarda bulunduğunu söyledi. Öz, AK Parti Grup Başkanvekillerinin partilere yaptıkları ziyarette CHP'nin referandum döneminde verdiği sözleri unuttuğunu kaydetti.

"Biz başı açık olanlarında, başı kapalı olanlarında huzurlu bir şekilde üniversiteye gitmesini istiyoruz" diyen Öz, başörtüsü sorununun çözüleceğini söyledi.

Malatya'nın büyük şehir olması konusunda ise Öz, "Başbakanımız tarafından gerekli müjdeler verilecektir" dedi.

Türkiye ile Cin arasında imzalanan protokoller ile Türkiye'nin dört bir yanının demir ağlar ile örüleceğini ifade eden Öz, Sivas, Malatya, Elazığ, Diyarbakır demir yolu güzergahının da protokole dahil edildiğini hatırlattı. Öz, Malatya-Narlı-Adana-İskenderun demir yolu güzergahının da iyileştirileceğini ve Malatya sanayi ürünlerinin İskenderun limanına bu güzergahtan daha hızlı bir şekilde ulaştırılacağını kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, Akçadağ ilçesindeki Sultansuyu Tarım İşletmesi'ndeki süt ineklerinin Eskişehir'e taşınması konusunda ise, olayı duyar duymaz, Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ile görüştüğünü ve genel müdürün kendisine, 'Sultunsuyu'nda Türkiye'de ilk kez Damızlık Besi Hayvancılığı Projesini başlattıklarını söylediğini aktardı. Öz, şuanda süt ineklerinin nakil edilmesi işleminin durdurulduğunu belirterek, "Milletvekilleri ile görüşülmeden, bizi ikna etmeden böyle bir uygulamanın başlatılmasına müsaade etmeyiz. Genel müdürümüz ile görüşeceğiz. Eğer sorun çözülmezse, Tarım ve Köyişleri Bakanımız ile görüşeceğiz" dedi.

Öz, meraların kiraya verilmesi konusunda ise herhangi bir peşkeşin söz konusu olmadığını söyleyerek, "Yatırım Malatya'ya yapılmıştır. Boş duran arazilerde hayvancılık yapılması kötü bir şey değil" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 752
Bu Ay : 2334
Toplam : 2334

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom