Bölgesel Kalkınma Projelerine Öncelik

Fırat Kalkınma Ajansı, bölgesel kalkınma projeleri öncelikle destekleyecek.

Bölgesel Kalkınma Projelerine Öncelik Bölge

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, ajansın ilk mali destek programını başlattığını bildirerek, "Bu kapsamda belirlediğimiz öncelikli sektörler; gıda ürünlerinin imalatı ve tarıma dayalı sanayi, makine ve ekipman imalatı, ambalaj sanayi, mermer ve yapı malzemeleri imalatı, tıbbi malzemeler ve medikal ürünlere yönelik sanayi ve konfeksiyon sanayidir" dedi.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı'nın Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Mali Destek Programı hakkında bilgi verdi. KOBİ'ler ve kar amacı güden birlik ve kooperatiflerin başvurabileceği programda projeler için ayrılan toplam kaynak tutarının 11 milyon TL olduğunu belirten Altunyuva, "Proje başına sağlanacak destekte asgari tutar 20 bin TL, azami tutar 400 bin TL'dir. Başarılı proje, yani bölgenin kalkınmasına en çok hizmet edecek, en fazla istihdamı yaratacak, en fazla katma değeri yaratacak projeler, tabii ki maliyet etkinliği de dikkate alınarak desteklenecek, yani iyi projeyi hazırlayan kazanacaktır. Tüm proje değerlendirme süreci ajansımız dışından bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi üyeleri tarafından gerçekleştirilecek olup, bu süreçte iyi proje, bölgemize en fazla katma değeri sağlayacak, en fazla çarpan etkisini yaratacak projeler il ve bölge ayrımı yapılmaksızın puan sıralamasına tabi tutulacaktır. Projeler toplam kaynak kısıdı dahilinde puan sıralamasına göre desteklenecektir" dedi.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'de teklif çağrısının içeriğiyle ilgili toplantılar yapılacağını ifade eden Altunyuva, "Bu programın genel amacı Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli illerinden oluşan bölgemizde istihdamın ve refah seviyesinin artırılması için girişimciliği ve yatırımları teşvik ederek, yenilikçilik ve teknoloji kullanımına destek vererek bölge ekonomisinin lokomotif sektörleri olan imalat, tarıma dayalı sanayi ve hizmet sektörlerinin katma değerinin artırılmasıdır. Bu kapsamda belirlediğimiz öncelikli sektörler; gıda ürünlerinin imalatı ve tarıma dayalı sanayi, makine ve ekipman imalatı, ambalaj sanayi, mermer ve yapı malzemeleri imalatı, tıbbi malzemeler ve medikal ürünlere yönelik sanayi ve konfeksiyon sanayidir. Bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla çıktığımız yolda Mali Destek Programı'yla bölgemiz için kalkınma yolunda ajansımızla birlikte ilk adımı atacağız" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 160
Bu Ay : 3717
Toplam : 3717

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom