21 Ekim 2010

Dünya Türkiye Malaya gündemi

21 Ekim 2010 Türkiye-Dünya


Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.15'te Yeditepe Üniversitesi Biyoteknoloji Merkezi Genetik ve Biyomühendislik Laboratuvarları'nın açılışını yapacak, saat 12.00'de Irak Başbakanı Nuri El-Maliki ve beraberindeki heyeti Tarabya Köşkü'nde kabul edecek, saat 15.00'te Aya İrini'nde Avrupa 2010 Kültür Başkentleri Ortak Konseri'ne katılacak, saat 17.00'de Tarabya Köşkü'nde Suriye Halk Meclisi Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Süleyman Haddad ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 20.00'de Dolmabahçe Sarayı'nda Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff onuruna resmi akşam yemeği verecek.

 

Başbakan Erdoğan'ın programı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30'da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve beraberindeki heyeti Başbakanlık Resmi Konutu'nda kabul edecek, saat 14.30'da Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile görüşecek, saat 18.00'de Ankara'dan Yunanistan'ın başkenti Atina'ya hareket edecek.

 

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu'nda saat 14.00'te Sayıştay Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

- BDP Bitlis milletvekili Nezir Karabaş, saat 11.30'da basın toplantısı düzenleyecek.

- MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, saat 12.00'de basın toplantısı düzenleyecek.

- TBMM Anayasa Komisyonu'nda saat 14.15'te Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun Tasarısını ele alınacak.

- TBMM İnsan Hakları Komisyonu toplantısı saat 10.30'da başlayacak.

- Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu saat 10.30'da toplanacak.

- TBMM KİT Komisyonu'nda saat 10.30'da Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun 2008 yılı hesaplarının denetimi yapılacak.

 

Bakanların faaliyetleri
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, saat 09.00'da Ankara Garı'nda bilişim sektöründeki son gelişmelere ilişkin kahvaltılı basın toplantısı düzenleyecek, saat 11.00'de Almanya Eğitim ve Teknoloji Bakanı Annette Schavan ile 'İletişim Alanında İyi Niyet Anlaşması' imza törenine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 09.30'da Global Enerji Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Enerji Kongresi'nin açılış törenine katılacak, saat 11.00'de 'Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında Enerji Alanında İşbirliği Protokolü' imza törenine katılacak.

- Almanya Eğitim ve Teknoloji Bakanı Annette Schavan, saat 10.00'da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni ziyaret edecek.

- Irak Başbakanı Nur-i El Maliki, saat 10.00'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na inecek.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 13.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, "Dünya Tarihinde Bizans ve Osmanlı Medeniyetleri" konulu sempozyuma katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, saat 14.30'da Hilton Otel'de, "El Yıkama" konulu basın toplantısı düzenleyecek.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 19.00'da Esma Sultan Yalısı'nda, Avrupa Yatırım Bankası Yönetim Kurulu üyeleri onuruna akşam yemeği verecek. Bağış, 20.00'de Dolmabahçe Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Christian Wulff onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Van'da turizmcilerle bir araya geldikten sonra saat 09.30'da Akdamar Adası ve Hoşap Kalesi'ni ziyaret edecek.

 

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Gülten Kışanak, saat 17.30'da yeni anayasa konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret edecek.

- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, saat 13.00'te parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Teşkilatı, saat 10.00'da İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Fidan'ı ziyaret edecek.

 

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Kayseri'de bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu saat 10.00'da Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi üyeleri ile birlikte Mimarsinan'ın da doğum yeri olan Ağırnas beldesine gidecek. Saat 10.30'da Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nce oluşturulacak "Basın Ormanı" alanına fidan dikimi törenine katılacak olan Eroğlu,
saat 11.15'te Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret edecek, saat 12.15'te Boydak Holding Merkezi'nde öğle yemeğine katılacak, saat 14.10'da havayoluyla İstanbul'a gidecek.

- Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, saat 13.00'da Ankara Rixos Otel'de medya temsilcileri bir araya gelecek.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 13.00'da Altınpark Fuar Alanı'nda 14. Uluslararası Tarım Fuarı'nın açılışını gerçekleştirecek.

- 3. Filistin Kültür Haftası etkinleri, saat 17.00'da Filistin Kültür Bakanı Siham El Barguti ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın katılacağı törenle başlayacak.

- Birleşmiş Milletler Mukim Koordinatörü Shahid Najam, saat 19.00'da Birleşmiş Milletler'in kuruluşunun 65. yıldönümü dolayısıyla Ankara Hilton Oteli'nde resepsiyon düzenleyecek.

- Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) tarafından saat 10.00'da Ankara Midas Otel'de düzenlenecek basın toplantısında "Açık Bütçe Endeksi 2010" sonuçları açıklanacak.

- Ankara Tabip Odası tarafından saat 14.00'da Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen su baskını ile ilgili basın açıklaması yapılacak.

- Türkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM), Cevahir Kongre Merkezi'nde saat 09.00'da 'Türk Konseyi, Türk Diasporası ve Sosyoekonomik İş Birliği' temalı "Dünya Türk Forumu" düzenleyecek.

- TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Yapı Endüstri Merkezi'nde saat 09.30'da "Konut Konferansı-2010" programının açılış konuşmAtatürk Havalimanı'na inasını yapacak.

- Tüketiciler Birliği Genel Merkezi'nde saat 10.00'da "Kırmızı Et İthali ile Mikroplara Yeşil Pasaport Veriliyor" konulu basın toplantısı düzenlenecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başkanlık makamında saat 11.00'da Parlamentolar Arası Birlik İngiliz Grubu Başkanı Lord Dykes başkanlığındaki heyeti, saat 14.00'da Bağdat Belediye Başkanı Sabır El İsavi'yi, saat 15.00'da ise Kazakistan Ankara Büyükelçisi Bağhdad Amreyev'i kabul edecek.

- DİSK Konfederasyonu Kurucu Genel Başkanı Kemal Türler'in öldürülmesine ilişkin dava duruşmasına Bakırköy Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- Balıkesir Üniversitesi'nde rektörlük seçimleri yapılacak.

- Fransa Sanayi ve Ticaret Odaları temsilcileri, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulunduktan sonra bilgilendirme toplantısına katılacak, Sağlık eski Bakanı Bülent Akarcalı da toplantıya katılacak.

- Sivas'ta TBMM ve Cumhuriyet Üniversitesi Maliye Bakanlığı ile Dünya Bankası'nın katkılarıyla düzenlenecek olan 'Maliye Politikasının Oluşturulmasında Parlamentonun Rolü' konulu uluslararası sempozyuma, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Sivas Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Mustafa Açıkalın, Dünya Bankası, Türkiye Ülke Direktörü Ulrich Zachau katılacak.

 

EKONOMİ GÜNDEMİ
-------------------------------
- Merkez Bankası, saat 16.30'da haftalık döviz rezervi verilerini açıklayacak.

- Merkez Bankası, saat 16.30'da Eküm ayı 2. beklenti anketini açıklayacak.

- Yapı Endüstri Merkezi'nin (YEM) düzenlediği "Konut Konferansı 2010" saat 10.00'da YEM'de gerçekleştirilecek.

- Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) yeni projelerini tanıtacağı ve Türk sivil havacılığının 2023 yılı hedeflerinin paylaşacağı toplantı, saat 10.00'da WOW Otel'de gerçekleştirilecek.

- Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş.'nin (KARDEMİR), yeni yatırımlarına ilişkin bilgilerin paylaşılacağı toplantı, saat 10.00'da Swissotel'de gerçekleştirilecek.

- Abdi İbrahim Lojistik Merkezi'nin açılışı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın katılımıyla saat 10.30'da gerçekleştirilecek.

- Deloitte Eğitim Vakfı'nın (DEVAK) "3. Bilimsel İnceleme Yarışması" öncesinde düzenlediği toplantı ve panel, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Koç Üniversitesi Rektörü Ümran İnan ve Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul'un katılımıyla saat 14.30'da Çırağan Otel Kempinski'de gerçekleştirilecek.

 

SPOR GÜNDEMİ
--------------------------------
- UEFA Avrupa Ligi'nde saat 20.00'de Beşiktaş, Porto ile karşı karşıya gelecek.

- Bayan Basketbol Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda, Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya gelecek. Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki karşılaşma, saat 20.00'de başlayacak.

- Fenerbahçe, Galatasaray derbi maçının hazırlıklarını saat 11.00'de basına ve taraftarlara açık yapacağı idmanla sürdürecek.

- Galatasaray, hafta sonunda oynayacağı derbi maçının hazırlıklarını saat 18.00'de basına ve taraftarlara kapalı olarak sürdürecek.

- Gençlerbirliği Kulübü, Alman teknik direktör Thomas Doll ile yollarını ayırdı. Konuyla ilgili bugün saat 11.00'de Doll'ün de katılacağı basın toplantAtatürk Havalimanı'na inısı düzenlenecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 862
Bu Ay : 15038
Toplam : 15038

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom