Büyük Şehir İle Malatya Kazanacak

Malatya büyük şehir olması ile 3 merkez ilçeye ayrılacağı bildirildi.

Büyük Şehir İle Malatya Kazanacak Malatya Haber

Hükümetin Malatya dahil Van, Denizli, Şanlıurfa, Manisa, Trabzon ve Balıkesir gibi illerin büyükşehir veya bütün şehir olma çalışmaları sürerken, bu konuda Malatya'da planlama ve teknik çalışmaların devam ettiği bildirildi. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'nın büyükşehir olması için planlama ve teknik çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "İçişleri Bakanlığı'nın planlama ve teknik çalışmaları devam ediyor. İlk belirlemelere göre, bir büyükşehir ve büyükşehire bağlı 3 merkez ilçe
olacak gibi görünüyor" dedi. Malatya Belediyesi sınırları ile bitişik belediyenin sınırlarının birbirine girdiğini, özellikle il dışından gelip geçenlerin şehirler arası yolda Malatya Belediyesi sınırlarından mı, yoksa bitişik belediye Yakınca ve Bostanbaşı beldesinden mi geçtiğinin belli olmadığını söyleyen Çakır, "Büyükşehir olunca, daha sağlıklı kentleşme olacak" ifadelerini kullandı.

Bitişik beldelerin çöplerini Malatya Belediyesi çöp deposuna aktardıklarını, merkeze yakın birçok ilçe ve beldenin içmesuyunu Malatya Belediyesi'ne ait kaptaj'dan aldığını hatırlatan Çakır, büyükşehir olunması halinde yaşanan birçok sıkıntının da ortadan kalkacağını vurguladı. Büyükşehir kararının Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) bir iki ayda çıkmasını beklediklerini söyleyen Başkan Çakır, "Büyükşehir ile Malatya kazanacak. Şehrimiz ve hemşehrilerimiz kazanacak" şeklinde konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 144
Bu Ay : 3701
Toplam : 3701

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom