Kansızlığa ve Sigara Tiryakilerine

Aktarlar, Anadolu'nun birçok yöresinde 'harnup' olarak bilinen keçiboynuzunun kansızlığı giderdiğini ve bilinen uygulamalarının yanı sıra yan sanayi ve diğer sektörlerde kullanıldığını açıkladı.

Kansızlığa ve Sigara Tiryakilerine Bölge

Birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen keçiboynuzunun havaların soğumasıyla birlikte hissedilen kansızlık problemine çözüm olduğunu duyuran aktarlar, keçiboynuzunun tütüne tat vermek için ve pekmez yapımında da kullanıldığını duyurdu. Adıyaman'da yıllardır aktarlık yapan Ercan Yetkin, keçiboynuzunun 5 bin yıldır bilindiğini ve birçok sağlık problemine iyi geldiğini söyledi.

Keçiboynuzunun nefes darlığına da şifa olduğunu vurgulayan ve bu konuda sigara tiryakilerine seslenen Yetkin, "Doğanın insanlara şifalı armağanlarından biri de keçiboynuzudur. Akciğer ve astımla ilgili sorunlara iyi gelen, sigara tiryakileri için en büyük risk olan akciğer kanserini önlemede büyük etkisi bulunuyor. Sigara içenleri rahatlatan ve yüksek kalsiyum oranıyla enerji veren keçiboynuzunu tüketmenin en lezzetli yollarından biri keçiboynuzu pekmezidir. Keçiboynuzu aynı zamanda çikolata imalatında tatlandırıcı olarak da kullanılmaktadır. Çekirdeği de tutkal yapımında kullanılmış, giyim sanayide renklendirmede ve tütüne tat vermede kullanılmıştır" dedi.

Ayrıca Yetkin, şeker hastalarının keçiboynuzunu hekim kontrolünde tüketmesi gerektiği uyarısında bulundu. Yetkin, keçiboynuzunda fazla miktarda şeker bulunduğunun altını çizdi. Keçiboynuzunun kan temizleyici bir yapısının da bulunduğunun altını çizen Yetkin, akciğer kanserini de önlediğini sözlerine ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 366
Bu Ay : 7512
Toplam : 7512

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom