Köpekbalığına Kanser Hastalarından Talep

Kanser hücrelerinin düşmanın köpekbalığı olduğunu duyan hastalar, şifa bulmak umuduyla köpekbalığına yoğun ilgi gösteriyorlar.

Köpekbalığına Kanser Hastalarından Talep Türkiye-Dünya

Cilt kanseri (melanom) olduğu ortaya çıkınca önce bakanlığı ardından da AK Parti Genel Başkan Yardımcılığını bırakan AK Parti hükümetinin en renkli isimlerinden Kürşad Tüzmen, hastalığını ölümcül bir canlı ile yenme peşinde. Tüzmen'in, 'Köpekbalığı eti yiyerek şifa buluyorum' açıklaması diğer kanser hastalarını da umutlandırdı ve köpekbalığı etine olan talep adeta patlama noktasına geldi.

Dünya üzerinde kanser olmayan tek canlı olan köpekbalığı, Kürşad Tüzmen in kanser tedavisi sırasında sürekli olarak tükettiğini açıklamasıyla sofralarda rağbet görmeye başladı. Kanser hastaları, tedavinin yanı sıra bolca köpek balığı eti tüketerek şifa bulacaklarına, kanser hastası olmayan vatandaşlar da köpekbalığı etinin kanser hücrelerini öldürdüğüne inanıyorlar. Tezgahlarında sergilediği dev balıklarla İstanbul'da adından sıkça söz ettiren İstanbul'un ünlü balıkçılarından Kenan Balcı, "Tezgahlarda gösteri amaçlı bolca görünen köpekbalıklarına son dönemde ilgi arttı. Hatta bir türü halkın tadına bakabilmesi için kilosu 10 TL'den satışa sunduk. Eski Bakan Tüzmen'in açıklamaları ardından kanser hastalarının yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz" dedi. Özellikle alternatif tıbba inanan kanser hastalarının, doktor tedavilerinin yanı sıra en büyük destekçisi haline gelen köpekbalığının tadının tavuk etine benzediğini söyleyen Balcı, "Tadının ekşimsi olması nedeniyle 24 saat önceden, süt ve sarımsakla hazırlanan sosta dinlendirilmesi gerekiyor. Sonra ister ızgara, ister kızartma, ister fırın yapılarak tüketilebilir" dedi.

Türkiye'de tutulan köpekbalığı türlerinin, iç pazarda çok fazla ilgi olmaması nedeniyle ya yurtdışına ihraç edildiğini ya da büyük otellere satıldığını söyleyen Balcı, "Biz tuttuğumuz türleri özel bir şekilde mumyalayıp Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'nde sergiliyorduk. Ama bu ilgi devam ederse, artık Türk halkının mutfağında hamsi, çupra, levrek gibi balıkların yanı sıra köpekbalığının da yeri olacaktır" diye konuştu.

Balcı ayrıca istemesi halinde Tüzmen'e hazırlayacağı bir köpekbalığını da tedavisinde kullanmak üzere gönderebileceğini de sözlerine ekledi. Bu arada köpekbalığının tezgah önünde kesilmesinin şaşkınlıkla izleyen vatandaşlar bu anı cep telefonlarıyla fotoğraflayarak ölümsüzleştirdiler. Bazı vatandaşlar köpekbalığı etini yemeyi asla düşünmediklerini söylerken, birçok vatandaş ise Kürşad Tüzmen'in kanseri köpekbalığı etiyle yendiğini ve kansere şifa olduğunu öğrenince kilosu 10 TL olan köpekbalığı etini satın aldılar. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 575
Bu Ay : 4941
Toplam : 4941

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom