18 Ekim 2010

Dünya Türkiye Malatya gündemi

18 Ekim 2010 Türkiye-Dünya


Cumhurbaşkanı Gül'ün Programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.30'da Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilen Hicabi Dursun ve Celal Mümtaz Akıncı'nın yemin törenine katılacak.

-Almanya Cumhurbaşkanı Wulff, saat 21.30'da resmi ziyaret için Ankara'ya gelecek.

 

Başbakan Erdoğan'ın Programı
- Başbakan Erdoğan, saat 10.30'da Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçilen Hicabi Dursun ve Celal Mümtaz Akıncı'nın and içme törenine katılacak. Erdoğan, saat 12.00'de MYK toplantısına katılacak.

HSYK'YA Üye Seçimleri
- Yargıtay'da saat 10.00'da 3 üye seçimi yapılacak
- Danıştay'da saat 14.00'de 2 üye seçimi yapılacak

Bakanların Programı
- Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz saat 16.30'da Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ömer Cihad Vardan ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, saat 18.30'da İNTES tarafından düzenlenen "Gelişimin Altyapısı: Ulaştırma" konulu toplantıya katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, saat 10.30'da 2010 Yılı Marka, Patent, Coğrafi İşaretler ve Endüstriyel Tasarım Başvurularına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 09.30'da ATAUM 47. Dönem AB Temel Eğitim ve Uzmanlık Kursları çerçevesinde vereceği "Üyelik Müzakerelerinin 5. Yılında Avrupa Birliği-Türkiye İlişkileri" başlıklı konferansa katılacak.

 

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan başkanlığında, saat 13.00'da parti Genel Merkezinde GİK toplantısı yapılacak.

- Barış ve Demokrasi Partisi İl örgütü, saat 12.00'de ROJ Tv'nin kapanması hakkında Danimarka Büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması yapacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Camii Konferans Salonunda "Kurban İbadeti ve 2010 Yılı Vekaletle Kurban Kesimi Organizasyonu" hakkında bilgilendirme toplantısını 10.30 da yapacak.

- PAB İngiliz Grubu Heyeti Başkanı Lord Dykes ve beraberindeki heyet, saat 11.45'de Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Fazilet Dağcı Çığlık ile görüşecek. Konuk heyet, saat 12.45'de İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Zafer Üskül ile TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Toplantısında bir araya gelecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu François del Marmol ve beraberindeki 40 kişilik delegasyon heyetini makamında saat 15.00 de kabul edecek.

- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu saat 10.30'da Türkiye Diyanet Vakfı Kocatepe Camii Konferans Salonunda "Kurban İbadeti ve 2010 Yılı Vekaletle Kurban Kesimi Organizasyonu" hakkında bilgilendirme toplantısı yapacak.

- RTÜK Başkanı Prof.Dr. Davut Dursun, saat 09.30'da Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte düzenlenen ''İlköğretim Okullarında Medya Okuryazarlığı Dersinin Yaygınlaştırılması'' konulu panelin açılışında konuşacak.

- Kara Harp Okulu Komutanlığı'nca Uluslararası Askeri Spor Konseyi (CISM) 1. Dünya Harp Okulları oyunları etkinlikleri, saat 13.45 -14.45 arası Anıtkabir'e çelenk koyarak başlayacak.

- Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu, saat 15.00'de Türkiye'de Çin'i yaşayın politik platformu çerçevesinde düzenlenecek konferans düzenleyecek.

- Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası, saat 18.30'da Yönetim Başkanı M. Şükrü Koçoğlu başkanlığında bir araya gelecek.


Ekonomi
----------------
- TÜİK, 10.00'da Eylül ayı tüketici güven endeksini açıklayacak.

- Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) kartlı ödeme sistemleri sektöründeki son gelişmeleri değerlendireceği toplantı, 10.00'da Four Seasons Otel'de gerçekleştirilecek.

- Eczacıbaşı'nın yeni yaşam projesi Ormanada'nın tanıtılacağı toplantı, Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Dr. Erdal Karamercan'ın katılımıyla 10.30'da Ormanada Tanıtım Ofisinde gerçekleştirilecek.

- Soyak'ın Halkalı'daki yeni konut projesini tanıtacağı toplantı, saat 19.30'da Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek.

 

Spor
----------
- Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde Porto ile yapacağı maçın hazırlıklarını saat 10.30'da basına açık antrenmanla sürdürecek.

- Spor Toto Süper Lig'in 8. haftası yapılacak tek maçla tamamlanacak, program şöyle:
20.00 Konyaspor - Fenerbahçe

- Bank Asya 1. Lig'in 8. haftası tek maçla tamamlanacak, program şöyle:
20.00 Adanaspor -Diyarbakırspor

- Beko Basketbol Ligi'nin 2010-2011 sezonu açılıyor. 1. hafta yapılacak tek maçla tamamlanacak, program şöyle:
18.30 Türk Telekom - Beşiktaş Cola Turka 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 930
Bu Ay : 4728
Toplam : 4728

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom