Nemrut'a Giden Yol Tamamlanıyor

Nemrut Dağı'na Malatya tarafından giden yolun asfaltlanma çalışmalarının bu yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Nemrut'a Giden Yol Tamamlanıyor Bölge

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Önemli bir turistik değere sahip Nemrut Dağı'na ulaşımı kolaylaştırmak için teknik açıdan uygun zamanda yol iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmeye devam edilecektir. Bu açıdan, genişletilen yolun birinci ve ikinci kat asfalt çalışmaları uygun zamanda yapılacaktır. Yolun diğer bölümlerinde ihtiyaç duyulan çalışmalar da gerçekleştirilecek ve Malatya İl Özel İdaresi'nin sorumluluk alanında bulunan ve
Pütürge ilçesi Tepehan beldesinden Nemrut Dağı'na doğru devam eden yolun uygun standartlara getirilmesiyle ulaşım daha da kolaylaşacaktır" dedi.

YOLLAR BİRLEŞİRSE KÖR NOKTA OLMAKTAN KURTARILACAK
Nemrut Dağı'nda Malatya ile Adıyaman yollarının birleştirilme kararına Malatya ve Adıyaman ilinin olumlu yaklaşması nedeniyle Nemrut Dağı yanından açılacak yol ile turistler istedikleri taraftan dönme imkanı bulacaklarını ve Nemrut yolu kör nokta olmaktan kurtulacağını vurgulayan Ölmeztoprak, "Malatya İl Özel İdaresinin sorumluluk alanında bulunan ve Pütürge ilçesi Tepehan beldesinden Nemrut Dağı'na doğru devam eden yolun uygun standartlara getirilmesiyle ulaşım daha da rahatlayacak. Genişletilmesine ihtiyaç duyulan 14.5 kilometrelik yolun tamamı tamamlanmış ve Malatya Pütürge ilçesinde çevre düzenleme çalışmaları kapsamında modern Nemrut Hizmet Evi yapımına bu yıl için 1 milyon 500 bin TL ödenek ayrılmıştır. Nemrut Dağımız sadece Malatya'nın, Adıyaman'ın değil tüm Türkiye'nin, 81 vilayetin gururu bir milli park içinde yer almakta ve Kültür ve Turizm Bakanlığımızda kurumlar vasıtasıyla iç restorasyonla ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bu hizmet evinin turistlerin uğrak yeri haline gelmesinin ardından Pütürge ilçesine ve Adıyaman iline önemli ekonomik katkılar sunacaktır" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 551
Bu Ay : 7348
Toplam : 7348

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom