5 Taziye Evi Bu Yıl Hizmete Girecek

Malatya Belediyesi, ilk kez mahallelere yaptıracağı taziye evlerinden 5'inin bu yıl hizmete açılacağını bildirdi.

5 Taziye Evi Bu Yıl Hizmete Girecek Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren'in ev sahipliğinde Yeşil Elma Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda mahalle muhtarları ile biraraya geldi. Toplantıda Belediye Başkanı Çakır, Emniyet Müdürü Kahya, Asayiş Şube Müdürü Ahmet Pehlivan, Sosyal Hizmetler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hidayet Bozkurt'a hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Toplantıda konuşan Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren, Başkan Çakır ile Emniyet Müdürü Kahya'ya vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, bundan sonra da muhtarlarla işbirliği yapmalarını istedi.

Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, muhtarların mahallelerin valileri, belediye başkanları ve emniyet müdürleri olduğunu belirterek, muhtarların dolandırıcılara yönelik uyanık olmalarını istedi. Kahya, hiç bir polisin telefon ile tahkikat yapamayacağını belirtirken, evlerde değerli eşya ve paraların özellikle yatak odalarında saklanmamasını istediklerini, genellikle hırsızların evlere girdiklerinde ilk yokladıkları noktaların yatak odaları olduğunu söyledi. Kahya, muhtarlardan mahalledeki çukurları, harabe evleri, açık elektrik kablolarını, başı boş köpekleri, terk edilmiş araçları ve ayrıca mahalledeki dilenciler ile anket yapanların mutlaka polise bildirilmesini istedi.

Belediye Başkanı Çakır ise, alt yapı hizmetleri kadar sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerini belirtti. Fakir durumdaki vatandaşlara ekonomik durumlarına göre aylık ve 3 aylık yardımlarda bulunduklarını belirten Çakır, Sanat Merkezi'nde 20'ye yakın sanat dalında eğitim verildiği gibi 600 öğrenciye de kurs verildiğini kaydetti. Çakır, sosyal alanların ve yapıların inşası için de çalışma yaptıklarını belirterek, "Mahallelerimizde taziye evleri projemiz var. Bu yıl 5 tanesi yapılarak bitirilecek. Şu anda ihale aşamasında. Bu yıl 5 tane taziye evleri hizmete girecek. Semt Konakları ile ilgili olarak ta 2 tane projemizin inşaatı devam ediyor" diye konuştu.

Kent Bilgi Sistemi'nin 2 ay sonra hizmete gireceğini belirten Çakır, bu sistemle Malatya Belediyesi'nin sorunlara ve taleplere çok daha hakim olacağını ifade etti.

Toplantıda mahalle muhtarları, sorun ve taleplerini Çakır ve Kahya'ya aktardılar.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 655
Bu Ay : 1278
Toplam : 1278

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom