Başarılı Yurt Öğrencilerine Hediye

Maket uçak yapma yarışmasında dereceye giren sevgi evlerinde kalan yurt öğrencileri, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret ederken, öğrenciler Başkan tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Başarılı Yurt Öğrencilerine Hediye Malatya Haber

Ziyaret sırasında konuşan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, 2009 yılında Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile 7. Ana Jet Üs Komutanlığı işbirliğiyle maket uçak yapma kursu başlattıklarını belirterek, "Maket uçak yapma kursuna sevgi evlerinde kalan 20 çocuğumuz katıldı. Kursumuzda başarılı olan çocuklarımız, Ankara'da 2-3 Ekim tarihlerinde Hava Kuvvetleri Müze Komutanlığı tarafından düzenlenen yarışmaya davet edildi. 12 yaş altı düzenlenen bu yarışmada sevgi evlerinde kalan Buse Hanife Altan 1., Tunahan Kahraman 2. olurken, Abdulkadir Tekedereli'de 4. olarak mansiyon ödülü alma başarısı gösterdiler" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Hava Kuvvetleri Müze Komutanlığı tarafından düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, "Maket uçak yapma kursuna katılan çocuklarımız burada kendilerini geliştirme imkanı buldular. Ankara'da düzenlenen maket uçak yapma yarışmasında ise birincilik, ikincilik ve mansiyon ödüllerini alarak büyük bir başarıya ulaşan çocuklarımızı yürekten kutluyorum. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz de başka kurumlarla iş birliği yaparak çocuklarımızın farklı alanlarda gelişmelerini sağlamaktadır. Belediyemiz ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında ortak çalışmalarımız bulunmakta, bu çalışmalarımızın önümüzdeki yıllarda artırılarak devam edeceği kanısındayım" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Çakır yarışmada dereceye giren çocuklara çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 750
Bu Ay : 4307
Toplam : 4307

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom