12-10-2010

Dünya, Türkiye, Malatya Gündemi

12-10-2010 Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün Programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.30'da Peru Büyükelçisi Jorge Abarca Del Carpio'yu Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 15.15'de Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 16.15'de Yemen Büyükelçisi Abdulqawi Abdallowasa Eryani'yi kabul edecek, saat 16.45'de Alman Federal Meclisi AB Uyum Komisyonu üyelerini kabul edecek.

TBMM Başkanı Şahin'in Programı

- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.00'da Erzurum Valiliği'ni ziyaret edecek, saat 11.00'da 2011 Kış Oyunları Tesisleri'nde incelemelerde bulunacak, saat 14.00'da Atatürk Üniversitesi 2010-2011 Öğretim Yılı açılış törenine katılacak, saat 15.30'da Basın İlan Kurumu'nun şubesinin açılış törenine katılacak, saat 16.00'da Erzurum Kongre Binası'nda incelemelerde bulunacak, saat 16.30'da Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret edecek

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30'da AK Parti Grup Toplantısı'na katılacak, saat 14.00'da Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'i Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek, saat 15.00'da Ankara'dan Pakistan'a hareket edecek

Bakanların faaliyetleri

-Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 10.00'da 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'ün 23. ölüm yıldönümü anma törenine katılacak, saat 19.45'de Alman Federal Parlamentosu AB Komitesi Başkanı Gunther Krichbaum ile Sheraton Oteli'nde görüşecek.

-Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.15'de Makedonya Başbakan Yardımcısı Abdulaqim Ademi ile Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda görüşecek.

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 09.00'da Ankara'da temaslarda bulunan Fransa Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Bernard Kouchner ile Dışişleri Konutu'nda bir araya gelecek, saat 11.00'da Davutoğlu ve Kouchner Dışişleri Konutu'nda yapacakları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek, saat 11.45'de Davutoğlu ve Kouchner, Charles De Gaulle Lisesi'nin yeni binasının açılışını gerçekleştirecekler, saat 14.15'de Fransız Kültür Merkezi'nin resmi açılışını yapacaklar.


-Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ, saat 09.00'da Ankara Hilton Oteli'nde düzenlenen "Erken Çocukluk Gelişimi" konulu konferansa katılacak.


-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 18.00'da Ankara Cern Modern Sanatlar Merkezi'nde 70. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Sergisi'nin ödül törenine katılacak.

-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 11.00'de Point Otel Barbaros'ta (Şişli), "TUROFED 3. Çeyrek Turizm Raporu"na ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, saat 09.15'te Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, "PERYÖN 18. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi"ne katılacak.


Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Noman Bashır Nı, saat 11.00'da Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yigit'i makamında ziyaret edecek.

- İspanya Milli Günü dolayısıyla, saat 19.00'da İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Joan Clos Ankara Sheraton Oteli'nde bir resepsiyon düzenleyecek. 

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 10.45'de TOBB ETÜ öğrencileri ile bir araya gelerek, "Girişimcilik" konulu bir konferans verecek.

- Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, saat 10.00'da Türk Kızılayı Genel Merkezi'nde Türk Eczacıları Birliği'nin Pakistan'a yapacağı ilaç yardımı hakkında basın toplantısı düzenleyecekler.

- Ahilik Haftası dolayısıyla Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, saat 16.00'da Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'i makamında ziyaret edecek. 

- Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan "Önder Ata İlköğretim Okulu"nun açılışı, saat 12.00'da TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Keçiören Kaymakamı Mustafa Güler'in katılacağı törenle gerçekleştirilecek.

- Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Tomas Dub himayesinde ve TOBB DEİK/Türk-Çek İş Konseyi, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Çek Cumhuriyeti Sanayi Konfederasyonu işbirliği ile düzenlenecek olan "Çek Ekonomi Kongresi Türkiye 2010" tanıtım toplantısı, saat 09.00'da Ankara Sheraton Otel'de gerçekleştirilecek.

- TAYAD'lı aileler, saat 12.30'da Adalet Bakanlığı Ek Binası önünde yapacakları basın açıklamasının ardından oturma eylemi gerçekleştirecekler.

- Mazlum-Der Konya Şubesi tarafından saat 11.00'de il binasında bir basın açıklaması yapılacak.

- Memur-Sen Konya İl Temsilciliği tarafından saat 12.30'da il binasında düzenlenecek toplantıda günden değerlendirilecek.

- Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı, saat 09.00'da İstanbul Hilton Convention Center'da, 27. Uluslararası Pittsburgh Kömür Kongresi düzenleyecek.

- Kozan Belediyesi ile Anavarza Bal firması, Ayasofya Müzesi önünde, saat 10.00'da Bal Şerbeti Festivali kapsamında İstanbullulara bal şerbeti ikram edecek.

- Pendik Belediyesi, Pendik Merkez Çarşı Camii Avlusu'nda, saat 11.00'de 'Model Sokak' projesi kapsamında vatandaşlar, oy kullanmak üzere sandık başına gidecek.

- TAYAD'lı aileler, AK Parti İstanbul İl Binası önünde (Sütlüce), tutuklu bulunan yakınlarının serbest bırakılması için basın açıklaması ve oturma eylemi gerçekleştirecek.

- SİNE-SEN Tacize Hayır Platformu, saat 13.00'de Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sok. No: 20/3 Beyoğlu'nda, Sine-Sen'de yaşanan taciz davasının diğer davalara emsal teşkil etmesi için basın açıklaması düzenleyecek.

- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Saat 14.00'te Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde, Klasik Türk Sanatları Merkezi Karma Sergisi'nin açılış törenine katılacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ

-TÜSİAD'ın düzenlediği "Gemi İnşa Sanayii: Dünyadaki Eğilimler ve Türkiye" başlıklı seminer, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in katılımıyla 09.30'da Conrad Otel'de gerçekleştirilecek.

-HP'nin Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürlüğü görevine atanan Murat Cantürk'ün katılacağı toplantı, 09.30'da Beyoğlu The House Cafe'de gerçekleştirilecek.

-PERYÖN 18. Uluslar arası İnsan Yönetimi Kongresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in katılımıyla 09.45'te Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda başlayacak.

-TÜROFED ve Akbank'ın hazırladığı "TÜROFED Turizm Raporu"nun paylaşılacağı toplantı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılımıyla 10.30'da Point Otel'de gerçekleştirilecek.

-e-bebek'in büyüme hedeflerini paylaşacağı toplantı, 10.30'da Conrad Otel'de gerçekleştirilecek.

-Neova Sigorta'nın düzenlediği toplantı, 11.00'de Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilecek.

-Vodafone'un yeni teknolojilerle ilgili test çalışmaları konusunda bilgilerin verileceği toplantı, 11.00'de Vodafone Maslak Plaza'da gerçekleştirilecek.

-13. Uluslararası Metal İşleme Ve Teknolojileri Fuarı'nın (TATEF 2010) açılışı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün'ün katılımıyla 11.30'da CNR Expo'da gerçekleştirilecek.

-SİF JCB İş Makineleri'nin yeni ürünlerini tanıtacağı toplantı, Çekmeköy SİF JCB'de gerçekleştirilecek.

- Hazine, 3 yıl vadeli sabit kuponlu tahvil ihalesi düzenleyecek

SPOR GÜNDEMİ

- A Milli Takım, 2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki dördüncü maçında bugün Azerbaycan ile karşılaşacak. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Tevfik Behramov Stadı'nda oynanacak maç TSİ 18.00'de başlayacak.

- Ümit Milli Takım, bugün özel maçta Belçika ile karşılaşacak. Bayrampaşa Çetin Emeç Stadı'nda oynanacak maç saat 15.00'te başlayacak.

- Fenerbahçe, Batman Karması ile Batman'da oynayacağı özel maç için Batman'a gidecek. Sarı-lacivertli kafile, saat 09.00'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkacak özel bir uçakla Batman'a hareket edecek.

- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında sahasında Ankaragücü ile yapacağı maçın hazırlıklarını saat 10.00'da basına kapalı antrenmanla sürdürecek.

- Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında sahasında Manisaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını saat 10.30'da basına açık antrenmanla sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 141
Bu Ay : 764
Toplam : 764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom