'Bir Güneş De Sizinle Doğsun'

'Bir Güneş de Sizinle Doğsun' kampanyası kapsamında kitaplar ve giyecek eşyaları köylülere teslim edildi.

'Bir Güneş De Sizinle Doğsun' Malatya İlçe

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şubesi tarafından, Malatya'da uygulamaya konulan kampanya kapsamında, Akçadağ ilçesi Hançerli köyü kültür evinin kitaplığını oluşturmak üzere köye gidilerek köy evinde yapılan söyleşiden sonra köy muhtarlığına ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere giyecekler ve kitaplar teslim edildi. Köyde konusunda uzman doktorlar tarafından sağlık taraması yapıldı.

ADD Malatya Şube Başkanı Ali Ekber Tunçdemir, yaptığı açıklamada, "Malatya ve çevresindeki her yoksul okulda küçük de olsa bir kitaplık oluşturarak henüz ders kitapları dışında her herhangi bir masal, öykü ve hikaye kitabı okuyamamış çocukları okunmayı bekleyen kitaplarla buluşturmayı amaçlıyoruz. Uyguladığımız proje kapsamındaki hedefimiz her ilçede en az bir köyün kitaplığını oluşturmak ihtiyaç sahiplerinin giyim ve kırtasiye gereksinimlerin sağlamaktır. Bu günde yönetim kurulu, üyelerimizle birlikte köyümüzün kütüphanesini kuruyoruz. Bu kütüphane cevre köylere örnek olabilecek bir kütüphane olmasını ve herkesin yaralanmasını istiyor ve diliyoruz" ifadelerini kullandı.
Hançerli köyü muhtarı Muharem Hazar ise "Sivil toplum örgütlerine örnek olan bu projeden dolayı emeği geçenlere teşekkür ederim. Her şeyi devletten beklememek gerek. Ama şu anda su sorunu, yol sorunu kanalizasyon sorunumuz var. Gerekli müracaatları yaptık ama bir sonuç alamdık. Sizler gibi devletimizin de bizleri görmesini isteriz. Uzakta olsa burada bir köy olduğunun hatırlanmasını isteriz, sorunlarımızın çözülmesini isteriz" dedi.

Köy muhtarlığı tarafından ADD Malatya Şubesi yöneticilerine, yardım ve desteklerinden dolayı bir plaket verildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 231
Bu Ay : 8290
Toplam : 8290

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom