Gökpınar Toplulaştırma Projesi

Malatya'nın Darende ilçesi Gökpınar Sulaması Arazi Toplulaştırma Projesinin 2011 yılında bitirilmesi planlanıyor.Proje DAP kapsamında ele alınıyor.

Gökpınar Toplulaştırma Projesi Malatya İlçe

Malatya'nın Darende ilçesi Gökpınar Sulaması Arazi Toplulaştırma Projesinin 2011 yılında bitirilmesinin planlandığı belirtilip, projenin tamamlanmasıyla Malatya ekonomisine yılda 11 milyon 994 bin TL katkı sağlayacağı bildirildi.

AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, "2001 yılında programa alınan Darende ilçesi Gökpınar Sulaması Arazi Toplulaştırma Projesi ile Darende Merkez, Balaban, Aşağı Ulupınar, Günpınar, Çukurkaya, Sakızlı, Karşıkaya, Akçatoprak, Çaybaşı, Gedikağzı, Yenice, Başdirek ve Yazıköy ile beraber 6 bin 61 hektarlık bir alanda 8 bin 69 çiftçi ailemizin arazileri parçalılık durumundan toplu hale getirilmesi kaydıyla daha imarlı bir arazi yapısına kavuşması sağlanacak aynı zamanda kullanılan yakıt ve iş gücü kaybı azaltılacaktır.

Bölgede önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan bu toplulaştırmanın Malatya ekonomisinin yıllık kazancına etkisi uzmanların geçen yıl hesaplamalarına göre 11 milyon 994 bin 113 lira olup Gökpınar Sulaması Arazi Toplulaştırma projesi çalışmalarına 2011 yılında devam edilecektir. Projenin toplam bitirilme maliyeti 7 milyon 117 bin TL'dir" dedi.

Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında değerlendirilmeye alınan Gökpınar Projesi'nde ise 80 kilometre uzunluğundaki kanal ve boru sistemine su verildiğini bildiren milletvekili Ölmeztoprak, ana arterin tamamlandığını ve yan kanalların bitmesiyle sistemin tam olarak faaliyete geçeceğini ve yıl sonuna kadar bu proje için 78 milyon 536 bin TL'nin harcanmış olacağı kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 241
Bu Ay : 241
Toplam : 241

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom