Ekmekte Gramaj Sorunu

Malatya'da ekmek fiyatı ve gramajında karmaşa yaşanıyor.

Ekmekte Gramaj Sorunu Malatya Ekonomi

 Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre, somun ekmeğin gramaj ve fiyatında bir değişiklik yapılmaz iken, katkılı ekmek gramaj ve fiyatları şu şekilde oluşturulmuştu: "Sütlü Somun ekmek (200 gram - 50 Kuruş), Kepekli Ekmek (200 gram-50 Kuruş), Susamlı Ekmek (200 gram-60 Kuruş), Mısır Ekmeği (200 gram-75 Kuruş), Tahinli Ekmek (150 gram-1 TL), Trabzon Ekmeği (1 kilo, 2.50 TL)."

Normal somun ekmek gramaj ve fiyatında bir değişiklik yapılmadığı, 2008 yılındaki alınan kararın aynen uygulanacağı belirtilmişti.

Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi ise, sütlü somun ekmeğin 200 gramının 50 kuruş'tan satılmasına Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karar verildiğini hatırlatıp, "Ancak ekmekte ne kadar süt kullanıldığını kimse bilmiyor. Hangi ekmek sütlü, hlangisi sitsüz o da bilinmiyor. Bu nedenle, belediye ve tarım il müdürlüğü gerekli denetimi yapmalıdır"ifadelerini kullandı.

Büyükelçi, pide ekmeğinin 200 gramının 50 kuruş'tan satılmasına 2007 yılının haziran ayında geçildiğini hatırlatarak, "50 kiloluk un torbasının fiyatı o zaman 36 TL iken, bugün 47 TL'ye kadar yükseldi. Yeni fiyat ve gramaj ayarlaması için başvuru yapmadık. Çünkü, somun ekmeğinde karmaşa yaşanıyor. Bu nedenle, yeni fiyat talebinde bulunmadık" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 233
Bu Ay : 4662
Toplam : 4662

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom