Ankara'da Malatya Günleri

Ankara'da 7-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan "Malatya Günleri" programının açılışını Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yapacağı bildirildi.

Ankara'da Malatya Günleri Malatya Haber

 Malatya Valisi Ulvi Saran, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'ndeki Malatya Günleri'nin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programı bulunmasından dolayı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yapacağını söyledi. Malatya'nın tanıtımı amacıyla düzenleyecekleri programı, İstanbul Lütfi Kırdar Merkezi'nde de Mart veya Nisan ayında düzenlemeyi planladıklarını ifade eden Vali Saran, "Malatya'nın minyatürünü 4 gün boyunca sergileyeceğiz" dedi.

Ankara Atatürk ve Kültür Merkezi yanında 7-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak program ise şöyle:
"7 Ekim'de saat 11.00'de programın açılışı. Malatya Valiliği Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Malatya Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri, Kemal Sunal Standı ve Sergisi, 'Sultansuyu Harası Arap Yarış Atları' Gösterisi, 'Tohma Kanyonu' Rafting Standı, 'Hulusi Efendi Vakfı' Etkinlikleri, Semah Gösterileri, Malatya Halk Oyunları, Malatya Mutfağı, Malatya Resimleri ve Fotoğrafları Sergisi, Malatya'dan Yazarlar, Şairler, Ozanlar, Malatyalı Sanatçılardan Plastik Sanatlar Sergisi düzenlenecek.

1. Gün: Saat 17.30 'Malatya Türküleri Gecesi' Malatya Türk Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Balaman ve Malatya Musiki Derneği.

2. Gün: "Kayısı Dalındaki Sihir' konulu konferans (saat 14.00'te İnönü Üniversitesi Kayısı Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bayram Murat Asma). Saat 18.00 'Arguvan Türküleri Gecesi'Arguvanlı Sanatçı Necla Fındıklı, TRT Sanatçısı Muharrem Temiz ve Malatya Musiki Derneği, saat 20.00 Konferans: 'Malatyalı Bilge: Niyazi Mısri': Sadık Yalsızuçanlar / Araştırmacı-Yazar

3. Gün: Saat 17.00 Motif Halk Oyunları, saat 18.00 Kutsi Konseri

4. Gün: Saat 12.00 Panel: "Yeni Türkiye ve Turgut Özal" Eski Milletvekili ve Anavatan Partisi Başkan Yardımcısı Alaattin Fırat, Eski Vali ve Emniyet Eski Genel Müdürü Saffet Arıkan Bedük, PTT Eski Genel Müdürü Emin Başer, Milli Eğitim Eski Bakanı Vehbi Dinçerler, Eski Milletvekili Mehmet Kahraman. Saat 16.00 Panel "Malatya Ekonomisinin Doğu Anadolu Ekonomisindeki Yeri"

Prof. Dr. Yalçın Karatepe / Oturum Başkanı-Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı, Hasan Hüseyin Erkoç / Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Doç Dr. Ali Koçyiğit / İnönü Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Görevlisi, Doç. Dr. Bülent Gülçubuk Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlisi / Tarım Sigortaları Uzmanı. Saat 19.30 Fahri Kayahan Besteleri Gecesi TRT Koro Şefi ve Ses Sanatçısı Suat Yıldırım ve Malatya Musiki Derneği."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 597
Bu Ay : 7743
Toplam : 7743

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom