Naci Şavata'dan Keskin'e Ziyaret

Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, (MESOB) Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret ederek, TESK Yönetim Kurulu'na seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Naci Şavata'dan Keskin'e Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette konuşan İl Genel Meclisi aşkanı Naci Şavata, "Şahsınızın TESK Yönetim Kurulu'na seçilmesi bizde heyecan yarattı. Malatyalı bir kardeşimiz, Türkiye'de temsili olan bir konfederasyonun yönetimine seçilmesi, bizleri sevindirmiştir. Başarınızın devamını diliyorum. sizin başarınız, Malatya'nın başarısıdır" dedi.

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Keskin, "Esnafın en büyük organında görev almak, şahsım ve Malatya içtin gurur verici gelişmedir. Bu başarı, Malatya'nın başarısıdır. Malatya esnafının başarısıdır. Malatya'daki oda başkanlarının başarısıdır. Malatya'daki tüm sivil toplum kuruluşlarını başarısıdır. Bize destek veren Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz ve Öznur Çalık'ın başarısıdır. Bu 3 milletvekilimiz bize seçim döneminde önemli bir destek sağladılar. TESK genel kurulunda anamuhalefet partisi lideri ile Başbakanımızın yarım saati aşkın bir sürede ülke meselesini konuşması, bize sevindirmişti. Bu esnaf ve sanatkarın Ahilik geleneğindendir.. Devlette küskünlüğün olmayacağı bir anlayış Ahiliğin temelidir" dedi.

Keskin, Malatyalıları Ahilik Kültürü Haftası etkinliklerine davet ederek, "Esnaf Bayramı olarak adlandırdığımız Ahilik Kültür Haftası önümüzdeki hafta 11 Ekim Pazartesi günü başlayacak. İlk gün törenlerinin ardından saat 16.00'da Belediye binası yanında üniversite ile işbirliği yaparak bir program düzenleyeceğiz. Üniversitede eğitim gören yabancı öğrencilerde bu etkinliğe katılacak. Bütün sivil toplum kuruluşları ile, bütün siyasi partilerle, hiç bir ayrım yapmadan Ahiliğin geleneğine uygun olarak  Ahilik Kültür Haftasını kutlayacağız. 12 Ekim Salı günü yapılacak olan Ahilik Haftası etkinliklerine Bayındırlık ve İskan Bakanımız sayın Mustafa Demir'de katılacaktır. Ben bütün Malatyalıları bu etkinliğe davet ediyorum" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 94
Bu Ay : 4460
Toplam : 4460

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom