Malatya'da Şehir İçi Temizliği

Malatya Belediyesinin vatandaşlara temizlik konusunda daha kaliteli ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmesi amacıyla, eski araçların yerine 33 adet yeni araç ve gereç alınarak, temizlik araç filosunun güçlendirildiği belirtildi.

Malatya'da Şehir İçi Temizliği Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, yeni araç ve gereçlerin alınmasıyla birlikte çöp toplama konusunda daha hızlı hareket edildiği ve çöp alma sefer sayısının arttırıldığı belirtilerek, şehir merkezinde çöplerin günde 3-4 defa alındığı ifade edildi.

Açıklamada, ana cadde, sokak ve kaldırımlar ile kenar mahallelerde periyodik olarak süpürme çalışmalarının sürdürüldüğü, ayrıca daha önceleri sadece süpürülen pazar yerleri ile ana cadde ve sokakların son 1 yıldan bu yana süpürüldükten sonra yıkandığı da bildirildi.

Malatya Belediyesi sınırları içerisinde çöp poşeti uygulamasının alanının her geçen gün genişletildiği belirtilen açıklamada, geri kalan bölgelerde ise çöp konteyneri kullanımının devam ettiği, eskiyen ve kullanılamayacak duruma gelmiş konteynerler yerine bin 700 adet yeni konteynerin alınarak dağıtıldığı, mevcut konteynerlerin ise en az yüzde 60'ının tamir edilip, yenilenerek ihtiyaç duyulan yerlere bırakıldığı ifade edildi.

İlaçlama faaliyetleri ile ilgili olarak ise "Haşereyle daha etkin mücadele etmek amacıyla Malatya Belediyesi tarafından, 5 adet ULV cihazı ile 5 adet yeni pikap alınarak haşereyle mücadele ekip sayısı artırıldı. Haşereyle mücadele ekip sayısının artırılmasıyla birlikte; Malatya Belediyesi sınırları içerisindeki 84 mahalle, Organize Sanayi Bölgesi, Atıksu Arıtma Tesisi, çöp toplama ve depolama sahası, Mişmişpark Fuar alanı ile mücavir alanlardaki köylerde daha hızlı ve etkin ilaçlama yapılmaya başlandı.

İlaçlamada ise Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylı, Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığı alanında kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış ilaçlar kullanılıyor" şeklinde bilgi verildi. 

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Şehrimizi daha temiz tutmak amacıyla yeni araçlar alarak filomuzu güçlendirdik. Ekiplerimiz cadde ve sokaklarımızı daha temiz tutmak için cansiperane bir şekilde çalışıyorlar" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 997
Bu Ay : 16045
Toplam : 16045

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom