Çakır Başharık'ta İnceleme Yaptı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başharık Mahallesi'nde incelemelerde bulunup, mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Çakır Başharık'ta İnceleme Yaptı Malatya Haber

Gerçekleştirilen geziye Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra, bazı belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri, Başharık Mahalle Muhtarı Erdal Akkaya ile mahalle sakinleri katıldı.

Mahallesinin sorunlarını Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a ileten Başharık Mahalle Muhtarı Erdal Akkaya, mahallelerinde yağmur suyu drenaj kanalları yapım işinin devam ettiğini, bazı cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım eksiklikleri olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya'nın birçok yerinde çalışmaların devam ettiğini ve şehrin adeta şantiyeye dönüştüğünü ifade ederek, "Mahallemiz içinde iki ana hattımız var. Biri Cengiz Topel Caddemiz üzerinde, bir diğeri de Paşaköşkü Caddemize çıkan sokağımızda. Bölgedeki diğer kılcal hatlarla birlikte yağmur drenaj kanal yapım işini önümüzdeki aylarda tamamlamış olacağız. Mahallemizde bir çocuk parkı ve taziye evi yapma çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıl içerisinde Başharık Mahallemizin ana yolları olan, 2. sokağı 14. sokağa bağlayan, 8. sokağı da 23 sokağa bağlayan yerlerin kaldırım, yeşillendirme ve ışıklandırmasıyla güzel bir hale getireceğiz. Güney Kuşak yolumuzun bir bölümü Başharık mahallesinde geçmekte. Şu anda bu yolun genişletme çalışmaları devam ediyor. Geçen yıl 120 metre istinat duvarı çekerek düzenleme çalışması yaptık. Bu yılda 29. sokakta 150 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde istinat duvarı yaparak yolumuzu genişletmeye devam ediyoruz. Bu genişletme çalışmamızın ardından sokağımızda yeşillendirme ve park çalışmamızda olacak" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 62
Bu Ay : 4428
Toplam : 4428

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom