Adıyaman Bu Yolu Konuşuyor

Vali Sodan, Malatya'dan turistler Kommangene Krallığına ait tarihi Perre, Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Arsemia, Eski Kahta kalesi göremeden dönmeleri Adıyamana faydası yoktur diyerek kaygıların yersiz olduğunu belirtti.

Adıyaman Bu Yolu Konuşuyor Bölge

Adıyaman ve Malatya illerinin Nemrut Dağı yollarının birleştirilme girişimiyle ilgili yetkililer, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler karşılıklı zıt görüşlerini açıklamaya devam ederken Vali Ramazan Sodan, yolun bir an önce yapılması gerektiğini belirterek, "Geç bile kalındığı kanaatindeyim" dedi. 

Adıyaman ve Malatya kamuoyunu meşgul eden Adıyaman ve Malatya'nın Nemrut Dağı yollarının birleştirilmesiyle ilgili zıt görüşlü fikirler açıklama üstüne açıklama yapıyor. Malatya ile Adıyaman'ın yollarının birleştirileceği konusunda fikir birliğine varıldığını açıklayan Vali Ramazan Sodan, bu gün yeni bir açıklama yaptı.

Yolların birleştirilmesi noktasında kendisini eleştiren sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilere cevap verir nitelikte açıklamada bulundu.

"Geç bile kalındığı kanaatindeyim" diyen Vali Ramazan Sodan, yolların birleştirilmesinin her iki ilin yararına olacağında ısrar etti.

Geçtiğimiz yaz ,Nemrut'un zirvesinde uygarlığı anlatan tarihi defile yapılmıştı.

Vali Sodan, "Nemrut yolu objektif olarak değerlendirilmelidir. Ben geç bile kalındığı kanaatindeyim. Malatya'dan turistler Nemrut'a kadar zaten geliyor ve oradan tekrar dönüyor. Kommangene Krallığına ait tarihi eserler bir bütündür. Perre, Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Arsemia, Eski Kahta kalesi bunlar bir bütündür. Nemrut'u görmüş kişiler bu eserleri görmemişler ise bir anlam ifade etmiyor.

Malatya yolu ile Adıyaman yolu arasında bir birleşim sağlanarak Nemrut'u gezmeye gelen insanlar oradan Adıyaman'da ki eserleri görmeye gelebilirler. Adıyaman ili olarak karlı çıkarız. Nemrut'tan gelen yolu kapatalım Nemrut'a gelen bu tarafı görmesin dersek bana pek mantıklı gelmiyor.

Nemrut yolu ile Adıyaman yolunu birleştirirsek Malatya'da pastadan payını alır Adıyaman'da istifade eder. Kommagene krallığına ait tarihi eserler bizim sınırlarımız içerisinde kimse bunu alıp bir yere götüremez.

Bu yolların birleşmesi Malatya ve Adıyaman' a yarar getireceği kanaatindeyim. Halkta, kamuoyu da 'Bize ne zarar getirir?' söylesin" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 104
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom