Yollar Nemrut Dağında Birleşiyor

Vali Ramazan Sodan, Malatya ve Adıyaman arasında sürekli kavgaya neden olan Nemrut Dağı'nın eteklerinde yolların birleşmesi konusunda iki ilin anlaştığını kaydetti.

Yollar Nemrut Dağında Birleşiyor Bölge

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Adıyaman ve Malatya illerinden Nemrut Dağı'na giden yolların birleştirilme kararının kesinleştiğini belirterek, önümüzdeki hafta içersinde protokolün imzalanacağını söyledi.

Vali Ramazan Sodan, Malatya ve Adıyaman arasında sürekli kavgaya neden olan Nemrut Dağı'nın eteklerinde yolların birleşmesi konusunda iki ilin anlaştığını kaydetti. Vali Ramazan Sodan, her iki ilin yetkililerinin yolların birleştirilmesi noktasında anlaştıklarını belirterek, gerekli izinlerin alınmasının ardından çalışmaların başlayacağını ifade etti.

Konu hakkında açıklamada bulunan Vali Ramazan Sodan, "Nemrut Dağı sahası hem SİT alanıdır. SİT alanı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığının yetkileri arasında yer alıyor. Nemrut Dağı'nda Adıyaman ve Malatya yolları birleştirilecek. Bu yolların birleştirilmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim. Önümüzdeki hafta bu kararı protokole bağlayacağız" dedi.

Yolların birleştirilmesinin Adıyaman turizmine zarar vereceği yönündeki iddialara ise; "Adıyaman turizmine zarar vermez. Malatya'dan gelen turistler Adıyaman'a, Adıyaman'dan gelen turistler Malatya'ya geçebilecek. Her iki tarafta da turizm canlanacaktır. İlgili yerlerden gerekli izinler alındıktan sonra yolların birleştirme çalışmaları başlayacak" şeklinde konuştu.

Vali Sodan, ayrıca Adıyaman'ın Aksu suyunun Malatya'ya cazibe ile aktığını buna karşılık ise Malatya'nın Haydaran suyunun ise Kahta ilçesine cazibe ile akacağını sözlerini ekledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 618
Bu Ay : 7764
Toplam : 7764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom