Çiçeklendirmeye Ağırlık Verildi

Malatya Belediyesi'nin son zamanlarda şehrin çiçeklendirmesine önem verdiği ve birçok yere saksı çiçek yerleştirdiği bildirildi.

Çiçeklendirmeye Ağırlık Verildi Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Son 1.5 yılda 15 bin 385 adet 25 değişik türde fidan, 17 bin 500 adet gül, 440 bin adet mevsimlik çiçek dikimi yaparak, yeşil bir Malatya oluşturma gayreti içinde bulunduk. Şehir içi peyzaj çalışmaları kapsamında, aydınlatma direklerine görsel zenginlik katan çiçek saksıları yerleştirdi.

Malatya'da ilk kez kullanılan saksılı çiçekler, Malatya'nın yeşil dokusuna farklı bir zenginlik katarken, görenlerin de büyük beğenisini topladı.

Malatya'nın en işlek caddeleri olan Atatürk, İnönü ve PTT Caddeleri ile Kapalı Çarşı üzeri, Kernek Şelalesi önü ve Sümerparkta kullanılan askılı saksılar, sarkık sardunya çiçekleriyle dolduruldu.
240 saksının kullanıldığı peyzaj çalışmasında sarkık sardunyalar hava sıcaklığına göre 2 günde bir, daha düşük hava sıcaklıklarında ise 4 günde bir sulanıyor.

Ayrıca çiçeklerin gelişme dönemlerinde, genel durumuna ve ihtiyaçlarına göre belli aralıklarla suni gübreleme ve budamaları da Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılıyor.

Askılı saksılar içerisinde yetiştirilen ve Malatya'nın iklimine de uyumlu olan sardunya çiçekleri şehrimizin ana caddelerine asıldı. Ayrıca, Milli Eğitim Müdürlüğü, Abdullah Gül Parkı ve Kapalı Çarşı üzerinde de belli noktalarda modern tasarımlar yapılarak askılı çiçekler buralara yerleştirildi" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 207
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom