Süleyman Hançer Naci Şavata'yı Ziyaret Etti

Malatya Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Süleyman Hançer, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata'yı makamında ziyaret ederek, toplum destekli polislik olarak yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Süleyman Hançer Naci Şavata'yı Ziyaret Etti Malatya Haber

 Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Süleyman Hançer, ziyarette yaptığı konuşmada, "Suç önleme ile ilgili çalışmalarımız var. Bunlardan biri, evde hırsızlığı önleme konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirme yapacağız. Özellikle yatak odalarında saklanan altın, paralar hakkında hırsızlıklar oluyor. Bu konuda vatandaşlarımızı uyararak yatak odalarında ziynet ve para saklamamalarını dile getireceğiz. Bununu yanı sıra Malatya'nın suç haritasını çıkarmaya yönelik projemiz var. Bu projemiz kapsamında hangi suçlar hangi mahallede ne kadar işlenmiş. Hangi saatlerde daha fazla suç olmuş. Hangi günler daha fazla suç işlenmiş. Bunları çıkartarak ekiplerimizi ona göre yönlendireceğiz. Suçları asgari seviyeye indirmeyi planlıyoruz. Bir de aileler için internet güvenliği, dilencilikle ilgili çalışmalarımız var. Bu konuda broşür yaparak halka dağıtıyor, bilgilendiriyoruz" dedi.

İl genel meclis başkanı Naci Şavata ise, "Özellikle emniyet teşkilatımızın git gide eğitimli insanlarımızdan oluşması önemlidir. Suç ve suçlularla ilgili mücadele yapıyorlar. Suç oluşmadan önlemek önemlidir. Bu da toplumda güven oluşturuyor" şeklinde konuştu.

Emniyetle ilgili platform kurulmasını öneren Şavata, "Sivil toplum örgütlerinden oluşan temsilcilerle toplantı yapılıp, suçu ortadan kaldıracak etkinlikler yapmak lazım. Bunu topluma taşımak ve toplumu da bu yönde eğitime lazım. Eğer insan olarak tam bir eğitimden geçersek, dünya nerede koşuyorsa biz de oraya koşuyor hale geliriz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 142
Bu Ay : 765
Toplam : 765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom