CHP'nin Kuruluşunun 87. Yıl Dönümü

CHP'nin 87. kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı ve İsmet İnönü anıtına çelenk bırakıldı.

CHP'nin Kuruluşunun 87. Yıl Dönümü Malatya Siyaset

 İlk tören Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Anıta çelenk sunumunun ardından bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Veli Ağbaba, "Bugün 9 Eylül, CHP'nin kuruluşunun 87. yıldönümü. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve tarihsel kökleri ulusal kurtuluş savaşımıza dayanan partimiz, devletimizin kurucusu, koruyucusu ve en köklü partisidir. CHP'nin tarihi Türkiye Cumhuriyeti tarihiyle özdeştir" dedi.

Daha sonra İsmet İnönü Heykeli önünde bir tören düzenlendi. Çelenk sunumu sonrası burada da bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Veli Ağbaba, "İsmet İnönü, hem Türkiye'nin 2. Cumhurbaşkanı hem de partimizin 2. genel başkanıdır. Dünya siyasi tarihinde görülmeyen bir şeyi başarmış bir genel başkandır. Türkiye'de ve Dünya'da bir örneği yok. İsmet İnönü, iktidarı elinde bulundurduğu ve en güçlü olduğu zamanda iktidarı, çok partili döneme geçerek, muhalefete teslim etmiş bir demokrat ve devrimcidir. Ancak geçmişi bilmeyen, tarih bilincinden yoksun bazı insanlar, İsmet paşa'yı Hitler'e benzetti. Bunu burada bir kez daha kınıyorum, bir kez daha İsmet Paşamıza bir hemşerisi olarak, bir CHP'li olarak sahip çıkıyoruz" şeklinde konuştu.

CHP'nin 87. kuruluş yıldönümü dolayısıyla CHP Malatya Teşkilatının düzenlediği törene CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'da katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 311
Bu Ay : 1629
Toplam : 1629

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom