Ankara'da Malatya Günleri 7-10 Ekim

Ankara'da 7-10 Ekim tarihleri arasında Malatya Günleri düzenleneceği bildirildi.

Ankara'da Malatya Günleri 7-10 Ekim Türkiye-Dünya

Vali Ulvi Saran, Valilik Salonu'nda yaptığı basın açıklamasında Malatya Günleri hakkında bilgi aktardı.

Malatya Günleri düzenlemekteki amaçlarının şehrin fark edilen özelliklerini ön plana çıkarmak olduğuna dikkat çeken Vali Saran, "Malatya yaşanabilirlik açısından 41.sırada iken 28.sıraya yükseldi. Hedefimiz, bunu daha yüksek sıralara taşımaktır" ifadelerini kullandı.

Vali Saran, "7-10 Ekim 2010 tarihleri arasında, Valiliğimiz sorumluluğunda, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde "Malatya Günleri" düzenlenecektir. Bu proje ile İlimizin tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik değerlerinin ulusal ve uluslararası alanda tüm yönleriyle tanıtımının sağlanması amaçlanmaktadır.

Tanıtım organizasyonları ve buralarda gerçekleştirilen aktiviteler öncelikli olarak haber niteliği taşımakta ve medya kuruluşlarının ilgisini çekmektedir. Bu sayede çok sayıda basın-yayın kuruluşu etkinlikler süresince dikkatini etkinlik alanında yoğunlaştırmakta ve yayınlarında tanıtım günleri ile ilgili haberlere yer vermektedirler. Katılımcı firmalar, standlarında başarılı gösterimler, ilgi çekici tanıtım aktiviteleri gerçekleştirdikleri taktirde medyada haber olarak yer alma ve bu şekilde de tanıtım yapma fırsatına sahip olmaktadır. Tarihi, turistik ve ekonomik değerler iyi bir şekilde sergilendiği takdirde bu tür etkinliklerden, çok kısa sürede, çok yönlü bir geri dönüşüm sağlanmaktadır" şeklinde konuştu.

"Bölgesinde önemli bir kültür, finans ve ticaret merkezi olan Malatya, bu özelliklerini her gün biraz daha geliştirmektedir. "Malatya Günleri" ile Malatya içinde ve dışında faaliyette bulunan işadamlarımızın sahip olduğu önemli marka ve ticari ürünler ile tarihi, coğrafi ve kültürel değerlerimizin çok geniş bir katılımcı kitlesine ulaştırılması hedeflenmektedir" diyen Vali Saran, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Atatürk Kültür Merkezi alanında 5 bin metrekarelik kapalı alana sahip röder çadır içerisine kurulacak olan stantlarda yer alacak çeşitli sektörlerden firmalarımız hem ürünlerinin satış ve tanıtımını yapacak hem de ilimizin çok yönlü olarak ulusal ve uluslararası düzeyde bilinmesine katkı sağlayacaklardır. Dört gün sürecek olan tanıtım günlerinde her akşam farklı bir sanatsal etkinliğe (konser, halk oyunları gösterisi, yöresel oyunlar vb.) yer verilecek, ilimiz değerlerinin tanıtımına yönelik konferans ve seminerler düzenlenecektir. Etkinliklere Ankara protokolünün yanı sıra büyükelçilik ve konsolosluklar da davet edilecektir.

Valiliğimizin çatısı altında tüm kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarımızın katılımıyla oluşturulmuş olan bu organizasyona tüm halkımızın destek ve katkılarını bekliyoruz."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 563
Bu Ay : 6543
Toplam : 6543

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom