Aspuzu'da Orduzu Gecesi

Aspuzu'da Ramazan Geceleri ile etkinliklerin finaline doğru gidilirken, 'Orduzu Gecesi' düzenlendi. Orduzulu tarihçi-yazar Abdulkadir Artan, sinevizyon eşliğinde Orduzu'nun tarihini anlatan konuşması ilgiyle izlendi.

Aspuzu'da Orduzu Gecesi Malatya Kültür-Sanat

Aspuzu'da Ramazan Geceleri programı çerçevesinde 'Orduzu Gecesi' düzenlendi.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen geceye, Orduzu Belediye Başkanı Cumali Ekin, Hanımınçiftliği Belediye Başkanı Abdulvahap Şerefhanlı, Hasırcılar Belediye Başkanı Mehmet Tav, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı ve Orduzu ile Malatya'da bulunan çok sayıda vatandaş katıldı. Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Mehteran Takımı'nın gösterisi ile başlayan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Orduzu Belediye Başkanı Cumali Ekin, kısa bir konuşma yaparak, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a böylesi imkanları belde, ilçe ve belediyelere sağladığı için teşekkür etti.

Avukat ve araştırmacı tarihçi Abdulkadir Artan da, sinevizyon eşliğinde Orduzu'nun tarihini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra Hüseyin Kurtoğlu ve ekibi müzik ziyafeti verdi.

Gecede sahne, Orduzu'nun tarihini anlatan halı, kilim ve halı yastıkları ile donatıldı. Sahnenin bir köşesinde çiğköfte yoğrulurken, diğer köşesinde ise Orduzuluların yerel kıyafetlerini giyen gençler ile bambaşka bir görsellik sergilendi. Yoğrulan çiğköfteler daha sonra izleyicilere dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 492
Bu Ay : 4049
Toplam : 4049

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom