Orduzuya %90 Yakışır

Ak Parti, 12 Eylül'de yapılacak anayasa değişiklik paketini halka anlatmak için mahalle toplantılarına Orduzu Aslantepe meydanında devam etti.

Orduzuya %90 Yakışır Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekilleri ve il teşkilatı, merkeze bağlı Orduzu beldesinde, vatandaşlardan referandumda "evet" oyu kullanmalarını istedi.

Referandum çalışmasına Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz, Öznur Çalık ve İhsan Koca, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Orduzu Belediye Başkanı Cumali Ekin, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin ve partililer katıldı.

Vatandaşlara hitap eden AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin, sözlerine "Battalgazi'nin torunları" hitabıyla başladı.
12 Eylül'de yapılacak anayasa değişiklik paketini halka anlatmak için mahalle toplantılarına Orduzu'da devam ettiklerini belirten Şahin, mahalle sakinlerine referandumda neden 'evet' demeleri gerektiğini anlattı.Şahin, Orduzuda yüzde 90 üzeri evet oyu bekliyoruz diyerek , "Önümüzde dik duran Genel Başkanımız, Başbakanımız varken biz de ancak onunla beraber diklenmeden dik durmanın ne demek olduğunu 12 Eylül günü inşallah hep beraber sandıkta göstereceğiz. 82 Anayasasına da biz hayır demiştik. Onunda despotluğunun bitmesi için üzerimize düşeni yapmıştık.

Onun tekrar sandığa gömülmesi için evet oylarımızla 12 Eylül günü saat 21 de inşallah çifte bayram yapacağız" diye konuştu.

Milletvekilleri ise, 12 Eylül'de "evet" oyu isteyerek, böylece ilk sivil anayasanın adımını atacaklarını belirtti ve demokrasi ile birlikte kardeşliğin de güçleneceğini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1072
Bu Ay : 5962
Toplam : 5962

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom