Hayvancılıkta Teşvikle İlgi Şartlar Açıklandı

Hayvancılık sığır yetiştiriciliği ile buzağısı olan yetiştiricilerin yararlanacağı yeni teşvikle ilgili şartlar açıklandı.

Hayvancılıkta Teşvikle İlgi Şartlar Açıklandı Malatya Haber

Malatya Tarım İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada,
Hayvancılığın Desteklenmesi Hakkındaki Bakanlar Kurulu Kararı gereğince (2010 /158) , 2010 yılı için Anaç Sığır başına 225 TL, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyesi yetiştiricilere Anaç Sığır başına 275 TL teşvik verilecektir. Anaç sığır desteğinden yararlanmak için; yetiştiricinin üst birliğini oluşturmuş herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olması gerekmektedir. Desteklemeden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz örgütleri aracılığı ile başvurabilirler.

Suni tohumlama sonucu doğan buzağı başına ise 60TL teşvik verilecektir. Suni Tohumlamadan doğan buzağı desteğinde örgüt üyeliği şartı aranmadığından, yetiştiricilerimizin desteklemeden yararlanabilmesi için bizzat bağlı bulundukları il/ilçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir" şeklinde belirtildi.

Başvurularla ilgili şu bilgiler verildi:

"Anaç Sığır Desteklemesi için; örgütler yıl içinde üyelerinden başvuru dilekçelerini aldıktan sonra, üyeleri adına 1- 31 Aralık 2010 tarihleri arasında İl/İlçe Müdürlüklerine başvuru yapmak zorundadır.
Örgütlü üretici olmayıp suni tohumlama sonucu doğan buzağısı olan yetiştiriciler ise 1 Ekim ile 31 Aralık 2010 tarihleri arasında bağlı bulundukları il/ilçe Müdürlüklerine başvuracaklardır."
Hayvancılık teşvikinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerin ayrıntılı bilgiyi ilçe ve il tarım müdürlüklerinden alabilecekleri kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 745
Bu Ay : 3229
Toplam : 3229

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom