İl Genel Meclis Toplantısı

Malatya İl Genel Meclisi toplantısına devam edilip, gündemdeki maddeler görüşüldü.

İl Genel Meclis Toplantısı Malatya Haber

İl Özel İdaresi Salonu'nda Naci Şavata başkanlığında düzenlenen İl Genel Meclisi toplantısında gündem gereği, akaryakıt istasyonları ruhsat ücreti konusu ele alınıp, birinci, ikinci ve üçüncü kademe ücretlendirme yapılmasına rağmen, adil olmadığı, merkezdeki akaryakıt istasyonu ile Kuluncak ilçesindeki istasyonun ücretlendirilmesinin aynı olamayacağı şeklinde görüşler dile getirildi. Toplantıda, İl Özel İdaresi'nden ilgili memurun gelerek konu hakkında meclisi aydınlatması için bu talep daha sonraki toplantıda ele alınması kararlaştırıldı.

7 MİLYON TL İŞÇİ İKRAMİYESİ HİZMETLERDEN KESİLİP VERİLECEK 

İl Genel Meclisi toplantısında, İl Özel İdaresi'nde çalışan işçilerin 7 milyon TL alacağı olan ikramiye parasının Maliye Bakanlığı tarafından ödenmediği, bakanlığın ikramiye paralarının ilgili kurumun kendi imkanları ile ödemesini bildirmesi nedeniyle İl Özel İdaresi'nin su şişeleme tesisi, İl Özel İdaresi yeni bina yapımı ve soğuk hava deposu yapılması için ayrılan paranın 7 milyon TL'sinin ikramiye olarak ödenmesi kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, Yeyşilyurt, Akçadağ ve Doğanşehir ilçesine bağlı 8 köyün içmesuyunu sağlayan depoların üzerlerinin kapatılması için 5 bin TL ödenek ayrılması talebi tartışmalara neden oldu. Komisyon incelemesinde, bu içmesularını birliğin organize ettiği, birliğin içmesuyu parasını evlerden aldığı, bu nedenle birlik imkanları ile yapılması şeklindeki rapor okundu.

Bazı meclis üyeleri içmesuyu depolarının üzerinin kapatılması için istenen paranın fazla olmadığını, verilmesini isterken, bazı meclis üyeleri ise, bu ödeme yapılınca başka köylerden de talep olacağı, ayrıca İl Genel Meclisi'nin birliklere para vermesinin kanunen mümkün olmadığını dile getirdiler.

Zaman zaman tartışmalara neden olan komisyon raporu doğrultusunda verilmeme kararı çıktı.
Merkez Tohma Köyü'nde sulama suyu sıkıntısı çektiği, buraya 2 adet sondaj vurulması talebi iletilip, buraya sulama suyu sağlanması halinde tarıma dayalı geçim kaynağının sağlanmış olacağı da vurgulandı. Talep kabul edildi.

Merkez Dilek Kasabası'nda 5 kilometrelik İl Özel İdaresi köy yolu ağında yer alan birinci kat asfalt kaplama işinin ilgili belediyece altyapı hizmetleri yapılarak asfalta hazır hale getirilmek kaydıyla 2010 yılı yatırım programa alınması teklif kabul edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 717
Bu Ay : 5911
Toplam : 5911

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom