İHH İftar Tırı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (IHH) Gezici Aşevi TIR'ı 18. il olarak Osmaniye'de iftar yemeği verdi. Ramazanlık boyunca 30 il tamamlanacak.

İHH İftar Tırı Türkiye-Dünya

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (IHH) Gezici Aşevi TIR'ı Osmaniye'de iftar yemeği verdi.
Ramazan ayının ilk günü Sinop'tan yola çıkan IHH Gezici Aşevi, Cumhuriyet Meydanı'nda kuruldu.

Yaklaşık 2 bin 500 kişiye verilen iftar yemeğinin ardından konuşma yapan Osmaniye organizasyonunu düzenleyen İLSAN-DER Başkanı Süleyman Dağ, "IHH Aşevi, Ramazan ayında zengin-fakir, dil, mezhep, ırk, renk ayrımı yapmadan insanlarımızı iftar sofrasında buluşturuyor.

Bugün 18. il olarak Osmaniye'de iftar yemeği veriyor. Ramazan ayı sonuna kadar 30 ilimizde iftar yemeği organizasyonu yapılacaktır. Bu güzel iftar programını düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" dedi.

Dağ, IHH'nın kumanya paketi bedelinin 60 TL, 1 kişilik İftar bedelinin 5 TL, yetimlere ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık bedelinin 70 TL ve eğitim yardımı bedelinin de 25 TL olduğunu belirterek, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Türkiye Finans, Albaraka Türk, Kuveyt Türk şubeleri ve PTT Posta Çeki hesabıyla bağışta bulunulabileceğini bildirdi.

Yaklaşık 20 yıldır her Ramazan iftar sofraları kurduklarını belirten IHH Bölge Koordinatörü Selahattin Özer, "Ramazan ayında kumanyalar ve yardımlar dağıtılıyor. Yetimlerin yüzü gülüyor. İhtiyaç sahibi aileler seviniyor. Bu güzellikler sizlerin desteğiyle 5 farklı kıtada, 120 ülkede yaşanıyor, iyilik dünyaya hakim oluyor. Gelin bu Ramazan'da da birlik olalım. Çünkü birlikte dünya değişir" şeklinde konuştu.

Özer, IHH'nın Ramazan programı çerçevesinde iftar programlarının yanı sıra kumanya dağıtımı, eğitim yardımları ve yetim desteği gibi programları olduğunu söyledi. Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisinde yer alan ve yaralanan Musa Çiftçi'nin konuşmasının ardından iftar yemeği yapılan dua ile son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 931
Bu Ay : 2499
Toplam : 2499

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom