Anneler Altın, Kızlar Gümüş İstiyor

Kuyumculuk sektörünü konu alan bir araştırmaya göre müşteri profilinin önemli değişikliğe uğradığı belirlendi. İşte ilginç sonuçlar...

Anneler Altın, Kızlar Gümüş İstiyor Bölge

Kuyumculuk sektörünü konu alan bir araştırmaya göre müşteri profilinin önemli değişikliğe uğradığı belirlendi.

250 genç kız ve anne üzerinde yapılan ankete katılan annelerden yüzde 80’i takı olarak altını, genç kızların yüzde 73’ü de gümüşü tercih ettiğini söyledi.

Genç kız ve annelerin tercih ettiği takı türü, tercih edilen altının rengi, satın alma amacı ve altın alırken dikkat edilen özelliklere kadar bir çok konunun incelendiği araştırmada, annelerin yüzde 87 ile 22 - 24 ayar altını tercih ettikleri ortaya çıktı. 14 ayar altın taktığını söyleyerin oranı yüzde 2’de kalırken, sarı - kırmızı altını tercih edenlerin oranı yüzde 87 olarak çıktı. Değeri olmayan takıları annelerin yüzde 2’si genç kızların da yüzde 4’ünün kullanıldığı belirlendi. Takı çeşidi bölümünde anneler’in yüzde 94’ü bileziği ilk sırayı çıkarırken, yüzde 72 ile yüzük, yüzde 56 ile küpe anneler tarafından en çok kullanılan takılar olarak ön planda yer aldı.

Her gün takı takanların oranının yüzde 81 olduğu genç kızların, yüzde 86 ile en fazla yüzüğü tercih ettiği, küpeyi ise yüzde 54’le ikinci sırada kullandıkları belirlendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1047
Bu Ay : 5937
Toplam : 5937

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom