Partiler Üstü Görüş Yaygınlaşıyor

Adıyaman'ın Çakırhöyük belde CHP'li Belediye Başkanı Hasan Özdemir, "Bizim gibi düşünen insanların bu anayasa değişikliğine, toplumun, halkın ve demokrasi adına 'Evet' demesi gerekir".

Partiler Üstü Görüş Yaygınlaşıyor Malatya Siyaset

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Çakırhöyük belde Belediye Başkanı Hasan Özdemir, referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıkladı.

Çakırhöyük Belde Belediye Başkanı Hasan Özdemir, 12 Eylül de yapılacak olan anayasa referandumuna demokrasiye olan inancından dolayı evet oyu kullanacağını söyledi. Özdemir:"82 anayasasına özellikle bizim evet dememiz gerekirken anayasa değişikliğini sırf AK parti meclise getirdi diye karşı çıkmak doğru değil meclis oylamasına katılmamak maddeleri meclisten geçirmemek çare değil diye düşünüyorum. Anayasa referandumuna değişikliği partiler üstü olmalı çünkü darbeler her zaman için ülkeyi geriye götürür.

Darbe anayasasının üzerinde siyaset olmaz, bunun hiç kimseye bir yararı olmaz. Bence CHP, MHP, AKP uzlaşarak milletin verdiği yetkileri kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisinden oy birliği ile geçmeliydi. Bu referandumla ülkeye ne kadar zarar verildiği net olarak tarafımızdan bilinmemekte ama bu referandumun milletimize bir maliyeti vardır. Bu mübarek ayda başta genel başkanlar olmak üzere tüm siyasetçiler kimisi evet kimisi hayır için çalışıyorlar.

Bence bunlara hiç gerek yoktu anayasa değişikliği mecliste geçmeliydi. Sosyal demokrat bir partiyiz diyoruz. Çoğunlukçu katılımcı bir demokrasiden, özgürlüklerden bahsediyoruz, ama özgürce düşüncelerini açıklayan Milletvekillerini, belediye başkanlarını ihraç istemiyle disipline veriyoruz.

Nerede kaldı sosyal demokratlığımız nerde kaldı solculuğumuz. Bizim gibi düşünen insanların bu anayasa değişikliğine toplumun halkın demokrasinin adına 'Evet' demelidir. Bu yüzden bizlerde 12 Eylül'de yapılacak olan anayasa değişikliğine gurup olarak evet kararı aldık. Evet oyu kullanacağız" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 135
Bu Ay : 135
Toplam : 135

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom