Ramazan Etkinlikleri

Malatya Belediyesi Fuarcılık Genel Müdürü Murat Nalçacı, Ramazan ayında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Ramazan Etkinlikleri Malatya Haber

Nalçacı, Ramazan ayında Malatya Belediyesi olarak geçmişteki gelenekleri sürdürmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Malatya Belediyesi Kültür AŞ. Olarak Yeni Cami önünde iftar çadırımızı kurduk. Havuz başında ve nezih bir ortamda gelen vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Günlük ortalama bin 300 vatandaşımıza yemek ikramımız oluyor. Yemek ikramını bizzat biz yapmıyoruz. Alan elle veren eli buluşturma noktasında hayırsever vatandaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, STK'ların vakıf ya da derneklerin ikramlarını buradaki misafirlerimize ikram ediyoruz" dedi.

Ramazan ayında Nur Çeşmesi'nden şerbet akıtma projesini de gerçekleştirdiklerini kaydeden Nalçacı, "Hepinizin bildiği gibi PTT önündeki Nur Çeşmesi'nden Ramazan ayı boyunca şerbet akıtacağız. Bu çok eski bir geleneği yaşatma adına büyük önem taşıyor. Bu geleneğin gelecek nesillere aktarılması adına Ramazan ayı boyunca bu uygulamamızı devam ettireceğiz. Günlük 500 litreye yakın şerbet akıtıyorduk ama Malatyalı vatandaşlarımızın yoğun ilgilerinden dolayı bunu 1 tona çıkarttık. 2 depo ilave ettik. İnşallah bundan sonra Malatyalılar biraz daha fazla şerbet içecekler. Bu anlamda daha fazla ikramımız olacak" diye konuştu.

Nalçacı, dini yayınlar kitap fuarıyla ilgili bu yıl farklı bir uygulamada bulunduklarını belirterek, "21.'si düzenlenen dini yayınlar kitap fuarını bu yıl farklı bir mekana aldık. Malatya merkezden kurtarıp, Malatya Belediyemizin karşısına aldık. Başlangıçta esnaf arkadaşlarımızda olur olmaz mı? Diye bir tereddüt vardı ama şuan işlerinin çok iyi olduğunu ifade ediyorlar" şeklinde konuştu.

Aspuzuda Ramazan Geceleri programlarının bu yıl ikincisini düzenlediklerini kaydeden Nalçacı, "Ramazan etkinlikleri bütün belediyeler tarafından düzenleniyor ama bizim düzenlediğimiz etkinliklerin Türkiye'de eşi ve benzeri yok. Biz, Ramazan etkinliklilerini düzenlerken, organizasyonun tamamını üstelenmiyoruz. Malatya'daki STK, vakıf ve derneklerle bu etkinlikleri yapıyoruz. Bu Ramazan etkinliklerinin de Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade etmekten dolayı gurur duyuyorum" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 1
Bu Ay : 8060
Toplam : 8060

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom