Referandum Türkiye'nin Umududur

Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu Malatya'da. 12 Eylül Türkiye'nin umududur, ileri demokrasi için evet denmelidir.

Referandum Türkiye'nin Umududur Malatya Siyaset

Demokrat Parti (DP) Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, demokrasi tarafında saf tutup, demokrasi dilenciliği yaptıklarını, 12 Eylül'deki referandumun Türkiye için ilk kez bir umut ışığı olduğunu savundu.

Malatya'da bir takım ziyaretlerde bulunan Soylu, Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı yaptı. Soylu, ileri demokrasi için evet oyu vereceklerini ifade ederek,

"Türkiye kurallarını yeniden yazmalıdır. 1961 ve 1982'de yazılan kurallar, Türkiye'ye uygun kurallar değildir. Ve Türkiye'yi daraltan kurallardır. Amasız demokrasiyi Türkiye yakalamalıdır. Bunun içinde en büyük fırsat 12 Eylül'de yapılacak olan referandumdur. Evet, vermek ileri demokrasinin ve Türkiye'de zenginliğin teminatıdır.

Hayır, ise herkes beni bağışlasın lütfen, rahmetli Turgut Özal'ın ruhuna ve misyonuna ızdırap verir. Türkiye'nin birikmiş sorunlarının bu Anayasal anlayışla çözülemediğini hepimiz biliyoruz. Bizim misyonumuzda hayır'a yönlendirmeye çalışanlar vardır. Onlar da 12 Eylül'den sonra aslında kimin hizmetinde olduklarını anlayacaklardır. İnanıyorum ki, bugün bu misyonu yönetmeye ve yönlendirmeye çalışanlar eğer bilselerdi ki hizmetinde oldukları insanların aslında kendi iktidarlarını defalarca ellerinden aldığını inanınız ki onlarla beraber olmazlardı.Yani böyle olduğunu bilselerdi ve anlayabilselerdi, böyle bir şey yapmazlardı. Onun için çok üzülüyorum" görüşünü ileri sürdü.

Basın toplantısının ardından DP Malatya Eski İl Başkanı Erdal Altunkaya, DP Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu'ya üzerinde "Evet" yazılı bir kayısı tepsisi ikram etti. Öte yandan DP Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu'ya, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman'da kayısı takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1028
Bu Ay : 4826
Toplam : 4826

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom