İl Genel Meclisi Kirve Oldu

Kızılay Malatya Şubesi ile Malatya İl Genel Meclisi, ortak sünnet etkinliği yaptı. 40 çocuğa, 40 kirve Malatya da ilk oldu.

İl Genel Meclisi Kirve Oldu Malatya Yaşam-Sağlık

Kızılay Malatya Şubesi ile Malatya İl Genel Meclisi'ni ortak etkinliği ile yoksul ailelerin çocuklarını sünnet ettirildi.

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ali Yalçın, "Kızılay Malatya Şubesi ve İl Genel Meclisi Başkanlığımızın, üyelerimizin desteği ile ortak bir sünnet etkinliği düzenledik. Bu etkinliğimizin bir özelliği, fakir, yoksul ailelerin çocuklarının Kirveleri il Genel Meclis Üyeleri olmak üzere sünnet ettirdik. Etkinlikte 40 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Bir ilk oldu. Seçilmişler ile yoksul kesim arasında bir diyalog kurduk" dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ise "Böyle bir etkinlik düzenlediği için ve böyle bir etkinliğe İl Genel Meclisi'ni kattığı için Kızılay Malatya Şubesi'ne teşekkür ediyorum. Seçilmişler ile yoksul kesimi bir araya getirmesi Malatya'da bir ilk oldu. Bu tür etkinliklerin devamını diliyorum" diye konuştu.

Kızılay Şube Başkanı Yalçın, "2 Eylül'de bir iftar yelmeği düzenleyerek, her sünnet ettirdiğimiz çocuğumuza her bir İl Genel Meclisi üyemiz burada takısını takacaktır" şeklinde bilgi verdi.

Bu arada,sünnet hijyenik bir ortamda ve yedi kişilik profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirildi. Ramazan Soylu nun organize ettiği ekipte, Şükrü Özmarasalı, Münir Tekin, Mustafa Atılan, Ramazan Zafer, Selim Çınar, Abdullah Poyraz yer aldığı.

Ramazan Soylu ve Şükrü Özmarasalı, Sağlık Müdürlüğünde çalıştıkları ve  Kızılay ilk yardım eğitim öğretmenleri oldukları belirtildi. Diğer gönüllü sağlık personeli olan Münir Tekin, Mustafa Atılan, Ramazan Zafer, Selim Çınar, Abdullah Poyraz ise Malatya Devlet Hastanesinde çalışan sağlık memurları oldukları ifade edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 221
Bu Ay : 4587
Toplam : 4587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom