Ak Partililer Battalgazi'de

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin ve beraberindeki partililer Battalgazi ilçesinde referandum nedeniyle çalışmalarda bulundu.

Ak Partililer Battalgazi'de Malatya İlçe

 Battalgazi Belediyesi'ne yapılan ziyaret esnasında konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "İlçemizde şu an 15 milyon TL'lik bir yatırım devam ediyor. İlçemizde Melita'dan Battalgazi'ye Uluslararası Kültür Etkinliği nedeniyle Milli Piyango tarafından Battalgazi'de çekiliş yapılacak. Bu etkinlik ilçemizin tanıtımına önemli bir destek sağlayacak. İlçemize Kapalı Spor Salonu yapılması ile ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin de, Battalgazi ilçesine güzel hizmetlerin yapıldığına şahit olduklarını belirterek şunları söyledi: "Battalgazi'deki tarihi eserlerin yeniden ayağa kaldırılması konusunda önemli adımlar atıldı. Atalarımızdan kalan eserlere sahip çıktık. 2-3 yıl önce doğalgazla ilgili tartışmalar yapılıyordu. Şu an Elazığ'ın büyük bir kısmında doğalgaz kullanılamıyor ama artık bizim ilçelerimizde Yeşilyurt ve Battalgazi'de doğalgaz kullanılıyor."

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, elektrik hatlarının Battalgazi'de de yer altına alınacağını belirterek şöyle konuştu: "Battalgazi'de kapalı spor salonu yapılması ile ilgili çalışmalar sürüyor. İlçemizde sokak güzelleştirme projesi tamamlandı. 17 Eylül'deki Melita'dan Battalgazi'ye Uluslararası Kültür Etkinliği kapsamında Milli Piyango çekilişi yapılacak. Karakaya Baraj Gölünden Karahan mevkiine pompa sistemi ile verilecek suyun çiftçiye elektrik yükü getireceği düşüncesi nedeniyle başka projeler üzerinde çalışılmaya başlandı."

Çalık ve beraberindekiler, Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı'nı gezerek buradaki son çalışmaları inceledi. Kervansaray'ın 17 Eylül'de başlayacak Melita'dan Battalgazi'ye Uluslararası Kültür Etkinliğinde açılacağı belirtildi. Çalık ve Şahin, esnafı tek tek ziyaret etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 52
Bu Ay : 7175
Toplam : 11924

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom