Tarım Danışmanı Alınacak

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı 4 Ekim'de yapılacak, başvurularda son gün 8 eylül.

Tarım Danışmanı Alınacak Bölge

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı'nın 24 Ekim'de yapılacağı bildirildi.

 Tarım İl Müdürlüğü`nden yapılan yazılı açıklamada, 24 Ekim saat 10.00`da Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde test usulüne göre 100 sorudan oluşan 120 dakika sürecek tarımsal yayım ve danışmanlık sınavının yapılacağı belirtildi.

Söz konusu sınavın 100 puan üzerinden değerlendirileceği ve geçme notunun 70 olduğu ifade edilen açıklamada, sınava katılmak isteyenlerin, müracaat için matbu kişi bilgi formu (Ek-2a, Ek-2b) nüfus cüzdan sureti, öğrenim durumunu gösteren belge, 4 adet vesikalık fotoğraf, uzman tarım yayımcısı ve uzman tarım danışmanı sertifikası almak için başvuranların en az üç yıl süreyle kamuda, sivil toplum örgütlerinde veya özel sektörde tarımsal yayım veya danışmanlık hizmetlerinde çalıştıklarını gösterir belgelerini hazırlamaları gerektiği kaydedildi.

Sınava girmek isteyenlerin, istenilen belgeleri en geç 8 Eylül'e kadar İl Müdürlükleri ve UTEM`e başvurmaları gerektiği ifade edilen açıklamada, "Sınava girecek kişilerin listesi sınavdan 15 gün önce Genel Müdürlüğümüz web sitesinde yayımlanacaktır. Sınav Giriş Belgeleri ise UTEM web sitesinden alınacak olup sınava giriş ücretleri UTEM tarafından belirlenerek web sitelerinde yayımlanacaktır. Tarımsal yayım ve Danışmanlık Sınavı hakkında daha geniş bilgi almak isteyenlerin İl Tarım Müdürlüğü Çiftçi Eğitimi ve Yayım Şube Müdürlüğü'ne başvurması gerekmektedir" denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 16
Bu Ay : 6813
Toplam : 6813

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom