İlk Bayan Polis Memurları İşe Başladı

Malatya'da ilk kez trafik ekiplerinde görevlendirilen bayan polis memurları işe başladı.

İlk Bayan Polis Memurları İşe Başladı Malatya Asayiş

Daha önce sadece bayan trafik polislerine nokta görevi veren Malatya Emniyet Müdürlüğü ilk kez 4 bayan polisi 4 ayrı trafik ekibinde görevlendirdi. Şuanda 4 ekipte her araçta 1 erkek ile 1 bayan trafik polisi bulunuyor. Bayan polislerde araç sorgulama, cezai işlem, trafik kazası, araç fotoğraflama ve trafik kontrol görevlerini ekipte yer aldıkları erkek trafik polisleri ile birlikte yapıyorlar.

Ekipte görevli Trafik Polisi Havva Şaşmaz, "Alıştık, bir zorluk çekmedik. 3 hafta oldu. Şimdilik iyi gidiyor. Genelde bir sıkıntı yaşamıyoruz, problem olmuyor. Trafikçi olmanın bir zorluğu var, ancak çalışıyoruz" dedi.

Ekipte görevli Trafik Polisi Duygu Erbaş'ta, "Güzel gidiyor, her şey yolunda. Kuralara uyuyorlar, uymayanları uyarıyoruz. Gerekli yerlerde cezai işlemlerle ikaz ediyoruz. Şimdilik iyi. Erkek sürücüler, ekip aracında bayan görünce şaşırıyorlar. Ama alışıyorlar, ilk günlerdeki gibi değil" şeklinde konuştu.
Ekipte bayan polis memuru ile çalışan Trafik Polisi Alim Uçar ise, "Bayan arkadaşlarımızdan gayet memnunuz. Görevde her hangi bir sıkıntı yaşamıyoruz" derken, Trafik Polisi Hamza Hançer'de "Diğer erkek arkadaşlarımızı aratmıyorlar. Vatandaşlarla diyalogları çok güzel" dedi.

Sürücüler ise bayan trafik polislerinin görevlendirilmesi karşısında memnun olduklarını söylediler.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 46
Bu Ay : 3490
Toplam : 3490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom