1000 Günde 1000 Gölet

Hükümet tarafından bin günde bin gölet projesi çerçevesinde Malatya'da da 5 gölet yapılacağı bildirildi.

1000 Günde 1000 Gölet Malatya Haber

AK Parti Malatya milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İdare Amiri Ömer Faruk Öz, Battalgazi ilçesinde ziyaretlerde bulunup, sorunları dinledi. Önce Battalgazi Belediyesi'ni ziyaret eden milletvekili Öz'e burada muhtarlar ve vatandaşlar tarafından sulama suyu sıkıntısı iletildi. DSİ Bölge Müdürü'nü telefonla arayıp, ilçedeki sulama suyu sıkıntısının giderilmesi için istişarede bulunan milletvekili Öz, daha sonra Battalgazi ilçesi Yarımcahan köyüne giderek burada sorunları dinledi.
Yarımcahan Köyü Muhtarı Hasan Herdili, köylerine köprü yapılması, su getirilmesi ve otobüsün köylerine kadar gelmesinde emeği olan milletvekili Öz'e teşekkür etti.

Daha sonra Çolakoğlu ve Kadıçayırı köyü ile Toygar köyüne giden milletvekili Öz'e Toygar köyünde içme suyu sıkıntısı iletildi. Muhtar Bilal Yapımcakan, "Köyümüzde bilindiği gibi arıtma tesisi var. Malatya Belediyesi şehrin arıtma tesisini köyümüze kurdu, bu tesisin sıkıntısını biz çekiyoruz. Ancak içme suyu sıkıntısını da biz çekiyoruz" dedi. Milletvekili Öz, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı telefonla arayarak, vatandaşların taleplerini iletti.

Bu arada, Battalgazi ilçe esnafını da gezen milletvekili Öz, Malatya'nın sulama suyu sıkıntısının giderilmesi için çaba gösterdiklerini ifade edip, "Hükümetimizin bin günde bin gölet yapma projesi çerçevesinde Malatya'da ise merkez Yaygın, Hekimhan ilçesi Kurşunlu, Doğanşehir ilçesi Erkenek, Kuluncak ilçesi Bıcır ve Kuluncak ilçesi Karaçayır'a, yani ilimize 5 gölet yapılacak" dedi. Milletvekili Öz, göletlerin proje ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 988
Bu Ay : 4786
Toplam : 4786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom