Yargıya Çöreklenmişler

Öz,"Değişecek Anayasa AK Parti'nin değil, Türkiye'nin Anayasasıdır. Yeni Anayasaya verilecek evet oyu ile ayaklara vurulan prangalar sökülecektir" dedi.

Yargıya Çöreklenmişler Malatya İlçe

 Malatya'nın Battalgazi ilçesi Hasırcılar Belediyesi'ni ziyaret edip, Belediye Başkanı Mehmet Tav'dan sorunlar hakkında bilgi alan AK Parti Malatya milletvekili Ömer Faruk Öz, burada, 12 Eylül'de yapılacak olan yeni Anayasa oylamasıyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

Yeni Anayasa değişikliği ile işsizliğe ve ekonomik sorunlara da çare bulunacağını dile getiren milletvekili Öz, "Bir örnek vereyim. PTT'nin bir T'si olan Telekom 29 milyar dolar'a satışa çıkarıldı. Anayasa Mahkemesi bunu iptal etti. Daha sonra 6,5 milyar dolar'a satıldı. Türkiye'nin 23,5 milyar dolar zararı oldu. AK Parti'ye kapatma davası açıldı. Türkiye'nin zararı 20 milyar dolar oldu. Niye zararı oldu. Çünkü, yatırımcı güven ve istikrar olan ülkeye yatırım yapar" ifadelerini kullandı.

"YENİ ANAYASA İLE YARGI DA DEMOKRATİKLEŞECEK"

Referandum için CHP ve MHP'nin takındığı tavırları da kınayan milletvekili Öz, "Yargının verdiği kararlar milletin vicdanında yer bulmuyor. Türk milletinin yüzde 90'ı verilen karardan rahatsız. Hepsini demiyorum. Bir avuç yargı mensubu Ankara'da konuşlanmışlar. Yıllardır o onu seçiyor, o onu Yargıtay'a, o onu Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na seçiyor. Ancak, HSYK'nın sayısı yeni anayasa ile arttırılıyor. Ancak buna siyasi kadrolaşma diyorlar. HSYK'ya herkes aday olabilecek. Yargıyı da demokratikleştiriyoruz. HSKY'nın 22 kişilik üyesini başbakan veya başka birisi atayamayacak. Yargı'da yıllardır çöreklenmiş yapıyı kaybetmemek için direniyorlar. Yargı'yı siyasallaştırmıyor, Yargı'yı Türk milletinin aynası yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

"Değişecek Anayasa AK Parti'nin değil, Türkiye'nin Anayasasıdır. Yeni Anayasaya verilecek evet oyu ile ayaklara vurulan prangalar sökülecektir" diyen Öz, 12 Eylül'de Malatya'da yüzde 80'den fazla, Türkiye genelinde ise yüzde 60'dan gazla evet oyu beklediklerini kaydetti.

Bu arada, bir yaşlı şahsın ise Menderes, Turgut Özal ve Tayyip Erdoğan'ın ülke için önemli işler yaptıklarını belirtip, 12 Eylül'de evet oyu vereceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 874
Bu Ay : 3418
Toplam : 3418

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom