Drenaj Kanalı Çalışmaları Sürüyor

Malatya Belediye'si 2010 yılı içerisinde 30 kilometre dolayında yağmursuyu drenaj kanalı yapmayı hedefliyor.

Drenaj Kanalı Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Belediye Başkan yardımcıları ve bazı daire müdürleri ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Malatya Vergi Dairesi arkasında yapımı devam eden Yağmur suyu drenaj kanalları çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır; geçen yıl başlayan yağmur suyu drenaj kanalları çalışmalarının şu anda dört noktada devam ettiğini söyledi.

Başkan Çakır, "Arap Osman kavşağından başlayan ve eski Şıra Pazarı yanına kadar devam edecek olan yağmur suyu drenaj kanalı projesi çalışmaları devam etmektedir. Yapılan bu çalışmalar ile şehrin muhtelif yerlerinde çıkan kaynak suları, bu kanallara verilecektir. Bugüne kadar bu bölgede yaklaşık 1 kilometrelik bir şebeke döşemesi yapıldı. 30 metre gibi küçük bir mesafe kaldı. Bunun da bitirilmesiyle birlikte bu bölgede herhangi bir sorun yaşanmayacak" dedi.

Çakır, "Bu kapsamda yapılan yağmursuyu drenaj hatları, kanalizasyon şebekesinin ömrünü uzatacağı gibi Atıksu arıtma tesisinin yükünü ve elektrik faturalarının azalmasını da sağlayacaktır. Toplanan yağmur ve yer altı suları Çarmuzu, Kiltepe ve Kaynarca mahallelerindeki çiftçilerimizin sulama suyu ihtiyacını da karşılayacaktır" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 290
Bu Ay : 8349
Toplam : 8349

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom