Kayıp 3 Kişinin Cesedi Gömülü Bulundu

Malatya'da yakınları tarafından polise kayıp olarak bildirilen, ancak yapılan araştırmalarda öldürülüp, toprağa gömüldüğü ortaya çıkan 3 kişinin hayata veda hikayeleri yürek burkuyor.

Kayıp 3 Kişinin Cesedi Gömülü Bulundu Malatya Asayiş

Malatya'da sadece son 6 ay içinde kayıp olarak aranırken 3 kişinin cinayetlere kurban gittiği ve katillerince toprağa gömüldüğü ortaya çıktı. Asayiş Şubesi'nin kayıp şahıslar ile ilgili olarak soruşturmaları derinleştirmesi, kayıp arana kişilerin aylar öncesinde vahşi cinayetlere kurban gittiğini ortaya çıkardı.

AYGÜN ÖĞRETMENİ TEMİZLİK İŞÇİSİ ÖLDÜRDÜ

Malatya'da özel bir dershanede Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Aygün Kıranşan, 15 Şubat 2010 günü kayboldu. Ailesi ise 16 Şubat 2010 günü polise başvurarak kızlarının kaybolduğunu ve hayatından endişe etiğini bildirdi. Asayiş Şubesi Cinayet Büro ekibi ve Aranan Şahıslar Bürosu ekipleri, kayıp öğretmenin banka hesabından değişik defalarda 920 TL para çekildiğini tespit edince soruşturmayı derinleştirdi. Şahısın güvenlik kamerasındaki görüntülerini tespit eden ekipler araştırmalar sonucunda bir şirkette temizlik işçisi olarak çalışan ve 4 çocuk babası olan temizlik işçisi R.İ. (42) adlı şahısa ulaştı. Şahısın yer göstermesi sonucunda genç öğretmenin cansız bedeni 12 gün sonra Çarmuzu bölgesinde bahçede un çuvalı içerisinde toprağa gömülü vaziyette bulundu.

HURDACI'NİN CESEDİNE 14 AY SONRA ULAŞILDI

Malatya'da hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Habip Çakmakçı (39) adlı şahısın eşi 27 Nisan 2009 tarihinde polise başvurarak eşinin kayıp olduğunu bildirdi. Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, uzun süren araştırma sonucunda Habip Çakmakçı'nın sarkıntılık yaptığı Ö.A. (25) adlı bayan tarafından eve çağrıldığı ve evde kadının imam nikahlı eşi Y.G. (35) tarafından dövülerek öldürüldüğünü ve cesedin de Yaka köyünde toprağa gömüldüğünü tespit etti. Cinayet olayını 14 ay sonra 3 Temmuz 2010 tarihinde ortaya çıkartan cinayet bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan Ö.A. adlı bayan, polise verdiği ifadesinde hurdacıyı olay tarihinde birlikte yaşadığı Y.G.'nin öldürdüğünü itiraf etti.

AİLE İÇİ NAMUS CİNAYETİ 18 AY SONRA ORTAYA ÇIKTI

Malatya merkez Yamaç Mahallesi'nde 2009 yılında, 18 ay önce kaybolduktan sonra izine rastlanmayan, ailesinin de polise kaybolduğu şeklinde ihbarda bulunulan Hanife Durak (40) adlı kadının kaybolmadığı ve korkunç bir cinayete kurban gittiği belirlendi.

Hanife Durak'ın kocasının kardeşleri tarafından namus nedeniyle Yamaç Mahallesi'nde öldürüldüğü ve Hidayet Mahallesi'ndeki evin salonunda gömüldüğü ortaya çıktı.

4 Ağustos 2020 tarihinde ortaya çıkan olaydan 4 gün önce polisin soruşturmayı derinleştiğinden şüphelenen durak ailesi fertleri, kadının cesedini gömüldüğü yerden kemikleri çıkartarak yaktıkları da ortaya çıkmıştı. Olayla ilgili olarak 8 kişi hakkında işlem yapılırken 6 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 864
Bu Ay : 1382
Toplam : 1382

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom