Darende'de Hapkido Şampiyonası

Malatya'nın Darende ilçesinde, 2. Uluslar arası Hapkido Şampiyonası yapıldı.

Darende'de Hapkido Şampiyonası Malatya Haber

57. Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali ile birlikte Hapkido 36. seminer, 7. uluslar arası kurs ve 2. Uluslar arası Hapkido turnuvası yapıldı. Darende Kapalı Spor Salonu'nda yapılan yarışmalara 10 ülkeden 130 sporcu katıldı. Irak, İran, Afganistan, Türkmenistan, Avusturya, Makedonya, Mısır, Azerbaycan, ABD, KKTC ve Türkiye'den sporcular katıldı.

Türkiye Hapkido Federasyonu Başkanı, Dünya Hapkido Federasyonu Eş Başkanı Şükrü Kınataş, "Darende doğal yapısı ve tarihi dokusu ile görülmesi ve gezilmesi gereken bir yer. Uluslar arası spor organizasyonlarının en büyük amaçlarından biri de ülke tanıtımına katkıda bulunmaktır.

Darende’deki Hapkido turnuvasında sizlerle olmaktan gururluyum. Darende'nin uluslar arası platformda tanıtılması için sportif faaliyetlerin burada gerçekleştirilmesi hususunda federasyonumuzla iş birliğine girerek gerekli olanakları sunmuşlar" dedi.

Yarışmada dereceye girenlere madalyalarını Belediye Başkanı İsa Özkan takarkan konuşma yaptı. Başkan Özkan, "Bu organizenin ilçemizde yapılmasından dolayı mutluyum Biz bu Festivalimizi Uluslar arası arenaya taşımamız için bu tür organizeler ihtiyacımız vardır" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom