Meslek Yüksek Okulunun Temelini Attı

Ali Babacan Malatya'nın Darende ilçesinde DASEV tarafından yaptırılan DASEV Meslek Yüksekokulu'nun temel atma törenine katıldı.

Meslek Yüksek Okulunun Temelini Attı Malatya İlçe

 Darende ilçesinde Zengibar Karakucak Güreş ve Kültür Festivali programı çerçevesinde Darendeliler Kültür Sağlık ve Eğitim Vakfı (DASEV) Meslek Yüksek Okulu temeli atıldı. Törene Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Malatya Valisi Ulvi Saran, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz ve Mehmet Şahin, Malatya Belediye Başakanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Darende Kaymakamı Murat Uzunparmak, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ve DASEV Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Turgut ile birlikte kalabalık bir topluluk katıldı.

Bakan Babacan, "Darendeli deyince kulağımıza hep ticari mecrada başarılı insanlarımız geliyor, fakat Darendelinin bunun yanında ilme verdiği bu değerde bizleri sevindirmektedir. Devlet desteğinin yanında sivil teşebbüslerinde önemi büyüktür. Darende'ye ilk defa geldim ve çok beğendim. Darende tarihi, turistik, kültürel ve ilmi birçok yönü ile güzide bir ilçemiz. İnşallah Darende'de böyle güzel daha birçok temel atarız" dedi.

Bakan Babacan'ın konuşmasının ardından kurban kesilerek Meslek Yüksekokulu'nun temeli atıldı.
Babacan, Darende ilçesinde yapımı tamamlanan bir yurdun açılışını da yaparken, ilçedeki tanıtım merkezini de gezdi.

Bakan Babacan, ilçedeki programını tamamlayarak, TSO binasında işadamları ile yapacağı toplantı için Malatya'ya ya hareket etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 60
Bu Ay : 795
Toplam : 795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom