Ali Babacan Açıklama Yaptı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan hukuk üstünlüğü ile ilgili açıklama yaptı.

Ali Babacan Açıklama Yaptı Malatya Siyaset

 Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Malatya programına Vali Ulvi Saran'ı ziyaret ederek başladı. Bakan Babacan'a AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz, Öznur Çalık ve Mehmet Şahin ile birlikte AK Parti İl Başkanı Mustafa Şahin'de eşlik etti.

Valilik ziyareti sırasında gündeme ilişkin soruları yanıtsız bırakan Bakan Babacan, AK Parti İl Başkanlığı'na yaptığı ziyarette referandum süreci ile ilgili olarak konuşarak, "Önemli bir halk oylaması yaklaşıyor. Yaklaşık 2 hafta önce sayın Başbakanımızda buradaydı. Halk oylaması Türkiye için, Türkiye'nin birinci sınıf demokrasisi olması için, Türkiye'nin birinci sınıf hukuk devleti olması için son derece önemli bir adım. Belik bizi ideal ettiğimiz noktaya henüz ulaştırmayacak ama en azında o hedefemdoğru bizi yakınlaştıracak bir önemli adım" dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan şu şekilde konuştu;

"Ekonomide en önemlisi, öngörebilirlik. Eğer yarın sabah uyandığınızda karşınıza ne çıkacağınızı bilemediğiniz bir atmosferdeysek, maalesef o ülkenin ekonomisinden fazla bir hayır çıkmıyor. Herkes günü birlik hesabını yapıyor. Acaba ne olacak endişesi, yarın ne olacak, gelecek ay ne olacak, gelecek sene ne olacak endişesi bir ülkenin ekonomisinin büyümesinin önündeki en önemli engel. Türkiye biliyorsunuz 2007 yılından beri gerçekten çok talihsiz gelişmeler yaşadı. 2007 yılında bir 367 konusu yaşadık. Cumhurbaşkanlığı seçimi problemi yaşadık. Arkasından 2008 yılında bir parti kapatma davası yaşadık. Bakın, 2003, 2004, 2005 ve 2006 yılı, o yılda Türkiye'nin yakalamış olduğu o ekonomik ivme, 2007 yılından itibaren yavaşlamaya başladı. 2007 yılında büyüme hızımız azaldı. 2008 yılında Türkiye ekonomisi hemen hemen hiç büyüyemedi. Arkasından da 2009 yılında da bu küresel ekonomik kriz gelince ilk defa ekonomide bir daralma yaşadık."

Babacan, "2007 ve 2008 yılındaki ekonomik yavaşlamanın en önemli sebebi, belirsizliklerdir. Türkiye'de düzgün işleyen, öngörülebilir bir yargı sistemi olmadıktan sonra, Türkiye'de sayın başbakanımızın da sık sık vurguladığı gibi, üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü gerçek anlamda uygulanmadıktan sonra Türkiye'nin ekonomik potansiyelini tam olarak kullanması mümkün değil. Türkiye gariplikler ülkesi değil. Türkiye'nin artık her şeyin normal işlediği, taşların yerinde oturduğu bir ülke olması için bu anayasa değişikliği çok çok önemli olacak. Böyle önemli meselelerde, A partisi, B partisi, C Partisi, bunları bir kenara bırakıp, hep beraber Türkiye için hareket edebilme olgunluğuna Türkiye keşke ulaşabilse. Ama şu anda onu görmüyoruz. Daha sonraki yıllarda Türkiye'ni o olgunluğa ulaştığını görürüz" şeklinde konuştu.

Babacan'a Valilik ve AK Parti ziyaretlerinde kayısı hediye edildi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Malatya'daki ziyaretlerinin ardından Darende ilçesindeki Zengibar Festivali'ne katılmak üzere bu ilçeye geçti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 792
Bu Ay : 1415
Toplam : 1415

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom