Kavşak ve Üst Geçitlerle Çözüm

Malatya çevre yolu trafiğine, alt geçit çalışmalarından dolayı geçici çözüm getirildi. İki kavşak ile iki üst geçit yapılacak, Akpınar ve Niyazi Mısri caddeleri de tek yön olacaktır.

Kavşak ve Üst Geçitlerle Çözüm Malatya Haber

Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt yaptığı açıklamada, "Çevreyolunda yapımı devam etmekte olan Alt geçit çalışmalarından dolayı trafik akışında ciddi aksamalar yaşanmaktaydı. Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda yaşanan bu sorunu gidermek için iki adet sinyalizasyonlu kavşak yapımına karar verildi.

Geçici olarak yapılacak olan sinyalizasyonlu kavşakların birincisi Arapgir Garajı ile Niyazi Mısri caddesi arasında yapılıyor. Burada yapılacak kavşak çalışması sırasında çevreyolunu Niyazi
Mısri caddesine bağlamak amacıyla çevreyolundan Niyazi Mısri caddesine bağlantı yolu açılarak asfaltı yapılmıştır. Niyazi Mısri Caddesinden şehrin batı girişine doğru park yasağı başlatılmıştır.

İkinci kavşağımız ise Aslantepe Caddesi ile Sancaktar mezarlığının olduğu alana yapılmaktadır.

Bu bölgeleri kullanacak olan vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde gidecekleri yere ulaşmalarını sağlamak amacıyla Aslantepe Caddesi üzerinde de park yasağı uygulamasına başlanmıştır" dedi. 

Bozkurt, ayrıca yayaların güvenli bir şekilde geçiş yapmalarını sağlamak amacıyla da 2 adet geçici yaya üst geçidi yapacaklarını da belirterek, "Geçici Yaya üst geçitlerinden birisi Akkoza oteli ile Bezirgan oteli arasına, diğeri ise Açıl iş Merkezi ile Eski Tapu dairesi arasına yapılacaktır.

Bu çalışmalarımızın neticesinde vatandaşlarımız bir nebze de olsa rahatlamış olacaktır" şeklinde bilgi verdi,

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 793
Bu Ay : 5159
Toplam : 5159

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom