18 Ay Boyunca Cesetle Aynı Odadaydılar

Namus meselesi nedeniyle öldürüldüğü ortaya çıkan Hanife Durak adlı kadın ile ilgili cinayet olayından dolayı 8 kişi adliyeye çıkartıldı.

18 Ay Boyunca Cesetle Aynı Odadaydılar Malatya Asayiş

Malatya merkez Yamaç Mahallesi'nde 18 ay önce kaybolduktan sonra izine rastlanmayan, ailesinin de polise kaybolduğu şeklinde ihbarda bulunulan Hanife Durak (40) adlı kadının Asayiş Şubesince yapılan araştırma sonucunda kaybolmadığı ve kocasının kardeşleri tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Asayiş Şubesince olayla ilgili olarak gözaltına alınan öldürülen kadının kocasını erkek kardeşleri ile kız kardeşleri olan R.D., İ.D., K.D., Ü.D., M.D., Y.G.H.Ç. ve T.E.. adlı şahısların polisteki sorgusu tamamlandı. Şahıslar Malatya Adliyesi'ne sevk edildi.

ÖNCE POLİSİ YANILTMAK İSTEDİLER

Olaya ilgili olarak bilgi veren Asayiş Şube Müdürü Ahmet Pehlivan, olayla ilgili olarak verdiği bilgide, "Müdürlüğünce kayıp olarak aranan Hanife Durak isimli şahsın bulunmasına yönelik olarak 18 aydır titizlikle yürütülen soruşturma çerçevesinde; 2009 Yılı 11 ayında şüpheli T. E isimli şahıs müdürlüğümüze gelerek kayıp Hanife Durak isimli şahısı İzmir otogarında gördüğünü beyan etmiştir. Ancak şahsın verdiği bu beyan beyan doğrultusunda İzmir ili otogarı ve civarında kurulu şüpheli şahsın belirttiği güne ait güvenlik kamera kayıtları İzmir İl Emniyet Müdürlüğü vasıtası ile tedarik edilmiş ve görüntüler üzerinde uzun süren incelemeler neticesinde T. E isimli şahsın yalan beyan verdiği şüphesi uyanmıştır. Şahıslar T.E isimli şahsın ifadesinden sonra dosyanın kapandığı düşüncesiyle daha rahat davranmışlardır ancak, görevlilerimiz şahısları araştırmaya devam etmiş ve yeni somut deliller elde edilmiştir. Şüpheli T.E. isimli şahıs ile yapılan son görüşmede toplanan tüm deliller ışığında kayıp şahıs Hanife Durak'ın öldürüldüğünü itiraf etmiştir. Bunun üzerine diğer şüphelilerin Hidayet Mahallesi'ndeki ikametlerine yapılan operasyon neticesi R.D., İ.D.,K.D., Ü.D., M.D., Y.C., ve H.Ç. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır" dedi.

"ALDATMA İDDİASIYLA NAMUS CİNAYETİ"

Asayiş Şube Müdürü Pehlivan şunları söyledi, "Yapılan tahkikat neticesinde kayıp Hanife Durak'ın kaynı R.D tarafından kayıp söz konusu olduğu 8 Mart 2009 tarihinde Yamaç Mahallesinde kardeşi M.D' i aldattığından dolayı aralarında çıkan tartışma neticesi bıçakla öldürüldüğü, olaydan sonra Hanife Durak'ın R.D tarafından olay mahallinde alınarak çuval içerisinde cesedin Hidayet Mahallesi'ndeki ikamet içerisine götürülüp gömüldüğü, 31/07/2010 akşamı polislerin cesedi bulmasından korktuğundan evin avlusunda cesedi yakıp yok ettiği tespit edilmiştir. Belirtilen adreste yapılan kazı çalışması sonucunda maktul Hanife Durak'a ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları, 1 çift terlik, çuval lifleri ve siyah kumaş parçası ele geçirilmiştir."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 827
Bu Ay : 6021
Toplam : 6021

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom